PUBLICISTIKA

Viskas bus gerai

…Vilniaus širdyje vyko Di‘fest festivalis. Gedimino prospekto atskirose zonose savo kolekcijas pristatė drabužių ir aksesuarų kūrėjai. Tarp pristatančių papuošalus – jaunas dizaineris Mantas.   Jo papuošalai pagaminti iš lino, medvilnės, velveto, siūlų , kitos natūralios tekstilės. Gaminami rankomis: sudėliojami raštai, derinamos spalvos, kuriamos įvairios formos. „Kiekvienas esame išskirtinė asmenybė, tokie ir mūsų papuošalai, jie vienetiniai“, – sakė pakalbintas jaunas papuošalų kūrėjas.

…Kitoje vietoje vyko vasaros festivalis “Vegfest Lt”. Veikė veganiškų prekių mugė, improvizuotoje konferencijų salėje vyko pokalbiai, paskaitos, maisto gaminimo pamokos, degustacijos. Prisiragavau veganiško maisto, susipažinau su jaunais žmonėmis, kurie kitaip, nei mums įprasta, žiūri ne tik į maisto gaminimą ar gyvenimo būdą….

Vilniaus rotušėje prieš vidurnaktį buvo daug žmonių. Suintriguota laukiau Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO koncerto.. Manęs laukė susitikimas su modernia klasikine muzika, nebuvau jos žinovė. Jauni atlikėjai, muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa, energijos užtaisas ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinti tai, ką girdėjau, jaučiau….. Jauni žmonės iškelia sau iššūkius ir juos įveikia, jie ieško savo kelio ir talentams bei gebėjimams išraiškų, tobulina, augina save. Iš jų ir bus tų nepaprastų idėjų, kuriomis žavėjausi savaitgalio išvykoje.

Taigi ir norisi sakyti, viskas bus gerai. Nors yra ir kitokių pavyzdžių. Teisme nagrinėja jauno žmogaus bylą. Ilgai trunka posėdis, nes vagysčių epizodų daug. Formalumai užima laiko, nes kaltintojas ir teisėja prašo atpasakoti visas nusikaltimų aplinkybes… Už durų laukia liudininkai. Palikę savo darbo vietą, klientus. Taigi, ši diena beveik prapuolusi dešimčiai žmonių dėl vieno… “Dabar jau pagalvosiu, ar verta daryti gerą”- laukimo iškamuota svarsto moteris, į šią istoriją papuolusi dėl to, kad vienam nukentėjusiam. padėjo atgauti dokumentus iš pavogtos piniginės..

Lilija SMALAKIENĖ

Rašinys birželio 23 d. „Vienybėje“