Rajono Garbės piliečiai. Antanas ČIAPAS

Rajono  bendruomenė, ypač vyresnioji karta, rajono Garbės pilietį Antaną Čiapą (1927 03 25 – 2013 07 29)  pirmiausiai prisimena kaip žmogų, kuris gyvenimą paskyrė grožio kūrimui. Jo išpuoselėtame botanikos sode augo 358 augalų rūšys bei formos. Pagal augalijos gausumą A. Čiapo sodas buvo trečias Lietuvoje tarp privačių botaninių kolekcijų. A. Čiapas buvo dendrologas mėgėjas, nuo 1983 iki 1999 metų jis dirbo Naujosios Akmenės miesto apželdinimo planuotoju. Jis projektavo ir rengė dekoratyvinius akcentus įvairiose miesto teritorijose, įgyvendino rekreacinį ir prasminį dirbtinio kalnelio su obelisku projektą miestro centre. Antanui Čiapui 1999 m. tuometinio mero Aniceto Lupeikos pasirašytu dokumentu suteiktas Akmenės rajono Garbės piliečio vardas. Regalijas jam įteikė tuometinis miesto seniūnas (dabar jau amžinąjį atilsį) Pranciškus Tirius.

Antanas Čiapas buvo gimęs Daunorių kaime. Mokėsi Alsių ir Klykolių pradinėse mokyklose, 1965 m. Naujosios Akmenės darbininkų jaunimo mokykloje baigė 9 klases. Atlikęs karinę tarnybą, buvo priimtas į tebestatomą Akmenės cemento gamyklą. Akmenės cemento gamykloje A. Čiapas 32 metus išdirbo žaliavų malūno mašinistu, o laisvalaikio valandomis puoselėjo 1960 metais sodų bendrijoje „Puošmena“ įkurtą botanikos sodą. Antanas Čiapas   eiliavo, mokėjo griežti smuiku, susikalbėdavo latvių ir vokiečių kalbomis. Šiemet sukaks penkeri metai, kai mirė Antanas Čiapas. Žmogaus nebėra, o jo darbai vis prisimenami.

Julija Sejavičienė. Autorės nuotraukose: vienoje gretoje Garbės piliečiai – A. Čiapas, A. Lupeika, E. Meškienė; A. Čiapas su miesto seniūnu P.Tiriumi; A. Čiapas savo sodelyje.