Rajono taryboje bus ir opozicija

 

Naują savaitę meras prisieks, pasipuoš regalijomis, prisieks Tarybos nariai, darbas prasidės be konkurencijos skirstant postus. Rajone rinkimus laimėjo socialdemokratai, manoma, kad valstiečiai prisidės prie jų. Opozicijoje lieka liberalai ir konservatoriai, deja, atsakingų pareigų jie negaus, nors, kaip kalbintieji sakė – jokių postų neprašė. Bus kaip anais laikais – viena partija valdžioje ir viskas teisėta? Ar galime piktintis? Ne, nes išsirinkome. Ar tokia valdymo struktūra bloga – nežinome, gyvensime ir matysime. Kodėl opoziciją turėti yra gerai, paklausėme opozicionierių Tarybos narių.

Liberalų sąjūdžio taip pat  Valstiečių ir žaliųjų kandidatams nelaimėjus mero posto, o rajono taryboje gavus sąlyginai perpus mažiau vietų, nei gavo socialdemokratai, buvo du pasirinkimai – jungtis į koaliciją arba išeiti į opoziciją. Liberalų sąjūdžio penki Tarybos nariai nutarė būti opozicijoje. Ilgamečio LR liberalų sąjūdžio Akmenės skyriaus pirmininko A. Niciaus paklausiau,  ar jie derėjosi dėl postų naujai formuojamoje valdžioje, ar buvo kuriam nors partiečiui pasiūlytos pareigos? Atakyta neigiamai. „Mūsų į derybas dėl pareigų pasiskirstymo nekvietė, mes ir nesisiūlėme. Meras bendru kvietimu pasakė: dirbkime kartu. Bet tai ne pasiūlymas“, – sakė A. Nicius. Jis priminė, kad Liberalų sąjūdžio Akmenės skyrius balandžio 4 dieną išsirinko naują pirmininką. Juo tapo Tarybos narys R. Sudaris.

Sudaris patvirtino, kad liberalai rajono taryboje bus opozicijoje, ko gero, kartu su Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų partijos dviem išrinktais atstovais.

Visas Romos Jonikienės šeštadienio balandžio 13 d, VIENYBĖJE