Reikalingas ir gerbiamas

Malonu, kai atliktą darbą vertina ir nepamiršta tarti gerą žodį, kaip puikiai tau pavyko. Gėrio skleidimas vyksta, kai neslepi  džiugesio, o pasidalinti juo su dirbusiuoju, pagiri. Papilėniškis Juozas STASIULIS išdidžiai prisipažino, kad gerą žodį girdi labai dažnai, tuo pačiu jis atsilygina kolektyvui.

Daug mūsų krašte žmonių, kurie ramiai ir tyliai sukuria gerų dalykų, juos vertina kolektyve, apie jų kokybišką darbą žino kaimynai. Geros žinios sklinda nuo žmogaus pas žmogų, bet jos nėra viešos, nėra rėkianti reklama. Pripažįstu – sužinoti apie tokius žmones nėra paprasta, mat apie save tokie nepasakoja, o aplinkiniams gana to, kad patys žino į kurį auksarankį meistrą pagalbos kreiptis.

Perskaičiusi Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“  informaciją apie atnaujintas erdves, apie debiutą nacionaliniame Mokyklų edukacinių erdvių konkurse, kur pateko tarp nugalėtojų, susidomėjau, kas gi sumanymus įgyvendina?  Gerai žinome gyvenimišką tiesą, kad fantazijoms ir norams ribų nėra, tačiau kur rasti stebuklingąjį meistrą, kuris norus paverstų tikrove? „Kregždutės“ vadovė Roma Lupeikienė paslaptį atvėrė: „Turime meistrą Juozą, galime prašyti, ko tik norime. Pasižiūri mūsų brėžinius,  piešinius, kaip įsivaizduojame įrengtą darželio teritorijos kampą, ir, ką reikia pakoregavęs, padaro.“  Pajuokavome, kad tik kokia įstaiga, perskaičiusi apie Juozą, jo nenuviliotų. Darbų darželyje meistrui nepritruks, nes vadovė, kolektyvas planų turi ilgam į ateitį.

Juozas Stasiulis ramiam gyvenimui pensijoje seniai užsidirbo, jau įkopė į aštuntą dešimtį. Darbų niekada neatsisakė, o ir oraus amžiaus sulaukęs neįsivaizduoja savęs nieko neveikiančio.

Visas Romos Jonikienės rašinys šeštadienio, rugpjūčio 8 d. „VIENYBĖJE“.