Rinkimų diena

Po rajono centrą

Kovo 5 – osios rytas prasidėjo šviesiai ir saulėtai. Su Akmenės rinkimų apygardos komisija sutarėme – pasiims į „apvažiuojamąją“ kelionę po rajono centrą, ir dar sieksime Luokavos rinkimų komisiją Ramučių kaime. Išvažiavome vidurdienį, kai sugrįžo žiema… Važiavau kartu su komisijos narėmis Sigute Norvaišiene ir Alva Baciene. Pirmas sustojimas Ramučių gimnazijoje. Balsuotojų antplūdžio nebuvo, sutikome kelis žmones. Pagal statistiką iki vidurdienio balsuoti buvo atėję 370 asmenų. Juokaujame, kad gyvename pagal taisyklę: pirma į turgų, tada balsuoti, arba – balsuoti ir į turgų. Sakyta, kad didesnė dalis balsuotojų atėjo ryte. Iki mūsų apsilankymo pirmą kartą sulaukus pilnametystės balsuoti atvyko tik viena moksleivė, jai padovanota Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Po tolimesnes apylinkes

Po rajono apylinkes keliavome su Akmenės rinkimų apygardos komisijos pirmininku Rimvydu Žilaičiu ir komisijos nariu Mindaugu Laukiu. Užduotis – pristatyti į apylinkes joms skirtus iš anksto balsavusių rinkėjų biuletenius vokuose, ir tuo pačiu pasiteirauti, kaip sekasi, ir problemas spręsti vietoje, jei tokių būtų.  Pajudėjome gerokai po vidurdienio, kuomet pagrindinės rinkėjų bangos turėjo būti atslūgusios.

Per bemaž penkias valandas susukta apie porą šimtų kilometrų ir pabūta 18 apylinkių.

Apie rinkimų dieną aplankytas apylinkes bei rinkimų rezultatus Romos Jonikienės ir Ramūno Žimanto įspūdžiai antradienio laikraštyje.