Rytmetys su Maironiu

Spalio 17-osios rytmetį Naujosios Akmenės TAU klausytojai, miesto gyventojai ir svečiai  itin gausiai susirinko į  Viešosios bibliotekos  konferencijų salę paminėti 160-ąsias mūsų tautos dainiaus Maironio gimimo metines.

Renginį „Maironio Lietuva“ pradėjo jo režisierė ir vedėja, TAU Menų fakulteto klausytoja Aldona Kriaučiūnienė. Ilgus metus dirbusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, A.Kriaučiūnienė subtiliai perteikė poeto kūrybos palikimą, iškilius jo asmenybės bruožus.

Tarsi tautos himną, pritariant Meno mokyklos mokytojos L. Rimkuvienės vadovaujamoms kanklininkėms, didžiulė auditorija sugiedojo „Lietuva brangi“, kurio žodžiai visais laikais palaikė istorijos audrų išblaškytų lietuvių dvasią.

Nuoširdaus gyvumo renginiui suteikė Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyriaus „Buratinas“ mažųjų artistų ir vadovės Ž. Garbaliauskienės pasirodymas.

Informacinių technologijų amžiuje dažniausiai net nereikia išeiti iš savo namų, kad pamatytum ir sužinotum, kaip gyvena ar gyveno mūsų šviesuliai. Iš erdvios bibliotekos salės nejučia patekome į elegantiškai įrengtus Maironio namus Kaune, pajutome juose išlikusią poeto ir kunigo dvasią.

Kartu su TAU klausytojais paminėti Maironio jubiliejų atvyko ir garbūs svečiai: Naujosios Akmenės Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčios klebonas O.Jurevičius bei kunigas, kanauninkas A. Sabaliauskas…

Visas rašinys spalio 22 d. numeryje

Romualda Miliauskė