Saulė ir Chartagina – duetas pergalėms  

Jojimo sportas mūsų krašte – dar egzotika. Tačiau juo užsiiminėjančių jau nebe vienetai. Todėl nenuostabu, jog ir rezultatai pasiekiami vis aukštesni, užkopiant ant aukščiausių prizininkų pakylos laiptelių. Viena tokių jojikių pernai metais tapusi geriausia konkūrų jojike vaikų amžiaus grupėje pripažinta  keturiolikmetė Saulė JAUDŽENYTĖ.

Saulės pažinties su žirgai pradžia – prieš penkerius metus. Gimtadienio proga gavo dovanų kvietimą pajodinėti „Deltos“ žirgyne. Pamėgino ir „užsikabino“. Pirmosios treniruotės vyko tame pačiame šalia Papilės esančiame žirgyne.

Paskui – pamokos viename Žagarės žirgynų. Ten, kaip sako pati Saulė, sutikusi savo žirgą- kumelę Chartagina. Metus laiko žirgą nuomojo. Po to ji tapo Saulės šeimos nuosavybe. Su savo žirgu dalyvauti varžybose yra kitaip. Raitelis ir žirgas varžybose – duetas, kuris kuo artimiau susidraugauja, tuo rezultatas  aukštesnis ir klaidų būsią mažiau.

Po Žagarės iškeliauta į Telšių jojimo klubą, esantį Duseikių kaime. Čia ir prasidėjo varžybos bei pirmųjų trofėjų rinkimas. Pirmosios varžybos mergaitei, dar esant dvylikametei, nebuvo paprastos. Laimėta 5 vieta.

Daugiausia trofėjų pasiekta pernai. Saulė didžiuojasi tuo. Tačiau sutinka, kad tai – ne vienos jos nuopelnas – žirginis sportas tapo visos šeimos užsiėmimu ir liga. Juolab, kad jodinėti mėgina ir trimis metais jaunesnė sesė Rimantė, o ir mama Vilma, mėgsta…

Viso Ramūno ŽIMANTO rašinio apie Saulę ir jos Chartaginą ieškokite sausio 29 d. numeryje