Savaitė apsilankymų po gražiausiai aplinką tvarkančias sodybas. Ilgo darbo rezultatas

Šiuo rašiniu baigsime keliauti po Ventos seniūnijos gražiausiai aplinką tvarkančias sodybas, ir žingsnį žengsime į Papilės seniūnijos teritoriją. Komisijos tikslas – parodyti ir pasidžiaugti kraštiečiais, kurių puoselėjama aplinka verta dėmesio, nes tai ilgo darbo rezultatas. Nei medis, nei gėlės neužauga per savaitę iki apžiūros dienos. Viskas šeimininkų, sumanyta, suplanuota seniai. Dažną kartą sodybos vaizdas kito ne vieną kartą, o gėlės ir kiti augalai keliavo iš vienos vietos į kitą.

Ventos seniūnijoje, Paeglesių kaime, keliukų sankirtoje įsikūrusi Irenos ir Jono Činkų šeima. Jonas daugeliui kraštiečių žinomas kaip auksinių rankų pedagogas, iš metalo „išgaunantis“ gėles, iš medžio – skulptūras. Tad prisipažinsiu buvau nustebusi, kad sodyboje nėra šeimininko kūrybos gausos. Visko kukliai. Kieme jo sukurta angelo skulptūra, vartuose – metalo kaltiniai papuošimai. Kaip kaimiškoje vietovėje, žemės kiemo grožiui nėra daug. Jonas Činka – Paeglesių bendruomenei atsidavęs žmogus, kiek pamenu – visada buvo lyderis. Tą įrodo jo įdirbis tvarkant bendruomenės žaliąsias vejas, bendrai naudojamus plotus susibūrimams. Vengiame pompastikos, tačiau neįmanoma atsisakyti gero žodžio. Ačiū Jonui už kūrybingumą, siekį gražiau gyventi.

Ventoje – su faktu nepasiginčysi – ypatingai tvarkinga, žaliuojanti ir prižiūrėta Ventos socialinės globos namų aplinka. Čia komisija atvyksta kasmet, ir kasmet įstaigą galima apdovanoti, kolektyvui dėkoti.

Kelių dienų kelionę po gražiausiai aplinką tvarkančias  sodybas pradėjome nuo Papilės seniūnijos. Keletą metų seniūnijos vadovai apžiūrai siūlydavo daug sodybų, kuriose akys raibdavo nuo augalų ir sumanymų. Didžioji dalis šeimininkų apdovanota. Tad šiemet pasiūlyta susitikti su dviejų sodybų šeimininkais.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, liepos 17 d. VIENYBĖJE.