Savivaldybės vadovų susitikimai su gyventojais

 

Agluonuose

Meras V. Mitrofanovas akcentavo, kad rajone sudarytos verslui palankios sąlygos, plečiasi UAB „Eternit Baltic“ ir UAB „Bigso“, stabiliai dirba UAB „Vaidva“. Mūsų kraštas turi perspektyvų. Tai liudija pastatytas naujas prekybos centras „Jupoja“, Autobusų stotis, rajono centro darželiuose ima trūkti vietų. Stambi žemės ūkio verslo įmonė planuoja pradėti grūdų punkto statybą. Pagerėjo Naujosios Akmenės ligoninės darbas, pritraukta 11 naujų specialistų..

„Ar pamenate, kokie buvo Agluonai prieš kelerius metus ir kokie jie dabar?“- retoriškai klausė meras, primindamas, kad čia veikia Paramos šeimai centras, daugiafunkcinis centras, kaimas pagyvėjo. Savivaldybė kelia tikslą Agluonus asfaltuota kelio juosta sujungti su Laižuva, sutrumpėtų ir palengvėtų susisiekimas su Viekšniais, Mažeikiais. Savivaldybės administracijos direktorė Aromeda Laucienė informavo gyventojus apie Savivaldybės biudžetą, kuris dabar siekia 27 milijonus eurų, kokiems svarbiausiems darbams panaudojamos biudžetinės lėšos. Kelių direkcija keliams tvarkyti skyrė 670 tūkst. eurų, Savivaldybė planuoja pirkti naują apšvietimo paslaugą, būtų pertvarkytas tinklas, degtų kur kas daugiau šviestuvų, o rajono biudžetui toji paslauga nekainuotų daugiau.

Rajono švietimo, kultūros įstaigų veiklą trumpai apžvelgė Savivaldybės mero pavaduotojas Apolinaras Nicius, aktualius teisėtvarkos klausimus analizavo Akmenės policijos komisariato vadovas E. Meižys.

Kas aktualu Agluonų gyventojams, glaustai išdėstė bendruomenės pirmininkė V. Špokauskienė.

Kivyliuose

Kivyliuose į susitikimą su rajono vadovais ir Savivaldybei pavadžių įmonių atstovais susirinko ne itin daug gyventojų. Praėjusių metų darbus analizavo Savivaldybės meras V. Mitrofanovas, mero pavaduotojas A. Nicius, informaciją apie 2016 metų darbus pateikė Administracijos direktorė A. Laucienė, kalbėjo Akmenės policijos komisariato komisaras E. Meižys, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyriaus direktorė L. Nagienė .

Kivylių kaimo bendruomenės pirmininkė R. Kristinaitienė rajono vadovams išdėstė problemų paketą: apleistos, duobėtos Parko ir Alyvų gatvės; aukštuose medžiuose varnos suka lizdus ir drumsčia gyventojų ramybę; prie atliekų konteinerių gyventojai pila įvairias buities atliekas ir gadina teritorijos vaizdą. Be to, problematiška darosi nušienauti viešuosius plotus, gvenvietės vaizdą gadina pastatai, kurie priklauso žemės ūkio bendrovei „Kontaktas“ ir jie netvarkomi.

Savivaldybės vadovai siūlė problemų sprendimo būdus, patarė, kaip išspręsti vieną ar kitą bendruomenei aktualų klausimą. „Kai sprendžiamas mokyklos išlikimo klausimas, vieningu mūru pakyla bendruomenė, o kai bendruomenei reikia paramos, mokykla traukiasi į šalį. Tai jūs bendruomenė, ar ne?- retoriškai klausė meras, atsakydamas į viešųjų erdvių žolės pjovimo problemą. Kivyliškiai atsakė, kad mokykla priklauso Akmenės gimnazijai ir savarankiškai spręsti negali.

Savivaldybės vadovai klausė kivyliškių nuomonės dėl atskiros seniūnijos Kivyliuose steigimo. Jie Atsakė, kad atskiros seniūnijos nereikia.

Parengė Julija SEJAVIČIENĖ

Visa publikacija „Savivaldybių žiniose“ kovo 29 d.“Vienybėje“

Nuotraukos autorės