Šešiasdešimt šešios dainos

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ – tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukančių, ilgametes tradicijas turinčių šalies muzikinių renginių, kuris į profesionalaus muziko kelią atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką. Nuo 1974 metų rengiamas konkursas ateinančiais – 2024-aisiais – minės 50 metų jubiliejų. Per visą „Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją konkurse dalyvavo per 200 tūkstančių moksleivių. Šiandien pirmiesiems dalyviams jau gerokai per  penkiasdešimt, tačiau prisiminimai apie ypatingą įvykį gyvi iki šiol…

Kas antri metai Lietuva suskamba dainomis. Gruodžio 8-ąją geriausieji iš geriausiųjų susirinko į Lietuvos vaikų ir mokinių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ pirmo etapo atranką Akmenės krašto muziejuje, dalyvavo 22 solistai.

Kiekvienas jaunasis dainininkas turėjo atlikti tris kūrinius. Didelis krūvis ruošiantis, juk dainą reikia „išglostyti“ iki smulkmenų. Konkurse bene pusė dalyvių – ne naujokai, dainavę anksčiau, kai lankė ikimokyklines įstaigas, buvo pradinukai. Tad šiandien ir balsai skamba kitaip, ir repertuaras profesionalesnis. Dvidešimt vieną dainininką parengė Akmenės rajono meno mokyklos pedagogai, vieną – pedagogas Vidmantas Virbickas.

Daugiau apie konkursą – antradienio laikraštyje.