Šešiasdešimtmečiai rūmai – jauni  ir jaunatviški

Kitaip sugalvojęs švęsti Naujosios Akmenės kultūros rūmų sukaktį rajono kultūros centro kolektyvas įrodė, kad pradeda naują  rūmų gyvavimo etapą. Nauji sumanymai ir idėjos, jei pavyks įgyvendinti , tai patvirtins. O jubiliejaus minėjimas be oficialių sveikinimo kalbų, gėlių ir šakočių, įrodė, kad galima švęsti  kitaip ir būti laimingiems. Emocijų būta daug.

Apie nutolusį laiką ir artimus žmones

Penktadienio popietę Naujosios  Akmenės kultūros rūmuose surengta konferencija „60 kultūros metų“ . Pradėdama renginį Jurgita Valčikaitė -Šidlauskienė, pakvietė pasikalbėti apie įvykius, žmones,  meno kūrinius bei netolimą, bet nutolusią istoriją.  Julijos Sejavičienės tekstą „Laiko šydas ir talentų deimantai“ perskaitė M.Urbonienė. Nepaprastai įdomus  tapytojos monumentalistės Gražinos Arlauskaitės -Vingrienės žvilgterėjimas į  vertingus meno kūrinius rūmuose, profesionalus sieninės tapybos paaiškinimas.

Jautrus ir šiltas buvo konferencijos puslapis, skirtas maestro J.Gintausko atminimui.  Diskusijose, kurias moderavo J. Valčikaitė – Šidlauskienė,  dalyvavo vicemeras Apolinaras Nicius, buvęs rūmų vadovas ir maestro mokinys Rimantas Rimkus bei maestro dukra Reda Gurskė.

A. Nicius pasiūlė J.Gintauskui atminti jo tėviškėje augantį ąžuolą pavadinti Gintauskų ąžuolu, o R. Rimkus, sakė, kad reikėtų bent lentelės šalia kabineto, kur dirbo maestro J. Gintauskas.

Laimingų žmonių šventinis koncertas

Nuo pirmo iki paskutinio šventinio koncerto akordo tai buvo emocijomis pakrautas reginys, kurį režisavo Viktorija Čepienė. Lyg padėka žiūrovams nuskambėjo pirmoji  kultūros rūmų darbuotojų  daina „Dėkoju tau, gyvenime“. Tą patvirtino sveikinimo žodyje Kultūros centro direktorė E.D.Statkienė. Į sceną  sugužėjo būrys atlikėjų, jie  atrišę juostas, lyg atidarydami kai ką naują, paliko sceną  šokėjams, kurie užbūrė energija ir emocijomis.

Daugiau Lilija Smalakienė trečiadienio, gruodžio 12 d., VIENYBĖJE.