Šiandien – Vaiko diena Jauniausias vaikas sugrįžo…

 

Puikiai aptakus šventės įvardinimas – Vaiko diena. Ją galime minėti kiekvienas, nes buvome vaikais, arba auginame vaikus, arba džiaugiamės anūkais, tad vis esame vaikystėje ir vaikuose matome visko pokyčius. Praeitais metais priimtas nutarimas Lietuvoje Vaiko dieną minėti  gegužės trečiąjį penktadienį. Ši data pasirinkta neatsitiktinai – ji įsiterpia tarp Motinos, Tėvo ir Šeimos dienų, pabrėždama vaiko vaidmenį šeimoje ir visuomenėje. Toks oficialus naujos minėtinos dienos pristatymas. Nieko nuoširdesnio nėra, kaip šventę pristatyti per šeimą, kurioje gyvena talentingi vaikai ir juos ugdantys, o ir patys daug kuo besidomintys tėvai.

Lauryna ir Tadas DANUSEVIČIAI akmeniškiai iš šaknų. Vienas vaikystę praleido Ventoje, kitas – Kivyliuose. Žodžiu, kaimynai, nes kiek čia yra to mūsų rajono žemių… Pažintis su jaunų žmonių šeima neakivaizdinė. Kalbėdamasi su Meno mokyklos  muzikos mokytoja Jelena Pakatilyte išgirdau gražiausių pasakojimų, kokie gabūs ir muzikai imlūs vaikai mokosi. Ir taip yra dėl pareigingų, entuziastingų tėvų, kurie patys noriai atliepia atžalų poreikius. „Man taip norisi, kad kuo daugiau žmonių pasidžiaugtų mūsų krašto nepaliekančių, o atvirkščiai – čia įsikuriančių šeimų gyvenimu. Kad palaikytume tuos, kurie stengiasi,“- sakė Jelena. Tokiems pasiūlymams negali likti abejingu, juolab įdomu susipažinti ir pasikalbėti.

Jauniausias vaikas – Lauryna – sugrįžo į gimtuosius Kivylius, į tėvų namus, kurie labai prašėsi remonto, vaikų klegesio ir naujos gyvybės. Kurį laiką jauna šeima gyveno Ventos mieste, bute, o Venta Tado gimtinė. Į šeimos butą Ventoje išsikėlė Laurynos mama Julija Navickienė, daugeliui vyresnės kartos žmonių puikiai pažįstama – Kivyliuose vadovavo ansambliui, grojo akordeonu, moteris pedagogė…

Visas rašinys gegužės 17 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ

Nuotraukoje Danusevičių šeima