Šildymas. Grifas „Slaptai“

Šiais metais Akmenės rajone šildymo sezonas pradėtas beveik tuo pat metu kaip ir pernai – radiatoriai  pradėjo šilti nuo spalio pirmų dienų.

Uždarosios akcinės bendrovės „Akmenės energija“ specialistai teigia, jog ženkliai išaugus žaliavų, reikalingų šilumos gamybai, kainai, prognozuojama, kad šilumos kaina šį (2022 m. spalio mėn. – 2023 m. balandžio mėn.) šildymo sezoną gali siekti  14 centų už kilovatvalandę. Jeigu prognozės pasitvirtintų, lyginant su praeitu  šildymo sezonu, kaina didėtų apie 47 proc. Taip pat teigiama, jog kintančios elektros energijos kainos šio sezono šilumos kainai įtakos nedaro, nes fiksuotos bendrovės sąnaudos už elektros energiją įtrauktos į bazinę kainą 2022 metų vasario 21 dienos Akmenės rajono savivaldybės tarybos nutarimu. Perskaičiavimo metu, jeigu susidarys nepadengtų sąnaudų už suvartotą elektros energiją, bus apskaičiuota papildoma šilumos kainos dedamoji. Tačiau tuomet reikės ir Tarybos pritarimo.

„Vienybė“, norėdama skaitytojus informuoti apie tai, kaip šildymo sezono pradžia vyksta rajono įstaigose,  kreipėsi informacijos į UAB „Akmenės energija“, prašydama nurodyti, kurios rajono biudžetinės įstaigos pasinaudojo galimybe savo patalpas šildyti nuo pat pirmos šildymo  sezono „atidarymo“ dienos, o kurios pasiryžo, taupydamos biudžeto lėšas, kęsti nepatogumus – drėgmę, šaltį – darbo vietose keletą  dienų ar savaičių, iki kol temperatūra gerokai nukris. Aktuali informacija gyventojams, kuriems ne vis vien, kam skiriami biudžeto pinigai ir kodėl kai kuriose vaikų ugdymo įstaigose spalio pradžioje temperatūra buvo žemesnė nei +18 laipsnių, tokia rekomenduojama pagal Lietuvos higienos normą.

Ir čia gimė detektyvo verta istorija.

Visa istorija apie tai, ar paaiškėjo kur rajone pradėta šildyti pirmiausia – Ramūno ŽIMANTO publikacijoje antradienio „Vienybėje“