Širdis kirbino pavasaris ir dainos

Gamtos pabudimo metą Naujosios Akmenės „Bočių“ bendrijos meno mėgėjų kolektyvai dovanojo koncertą “Pavasaris budina žemę ir sielas”.

Renginį posmais apie pavasarį, apie žemės šiltą atodūsį pradėjo I. Butnorienė, prie jos prisijungė moterų duetas – D. Jaraminienė ir O. Mažeikienė, padainavusios dainą apie pavasarį prabundančią širdį ir jos ilgesio kelius. Renginį vedė Savivaldybės kultūros centro etnografijos specialistė M. Staponkutė. Į sceną ji atplasnojo tarsi pavasario drugelis – apsirengusi pavasariškai marga suknute, „kačiukų“ puokštės labai taikliai iliustravo kovo metą. Marija, kaip visada, žavėjo žiūrovus scenine laikysena, taikliais žodžiais, gebėjimu maloniai pristatyti kolektyvus. Šį kartą pas akmeniškius pasisvečiuoti ir koncertuoti atvyko kaimyninio Joniškio   bei Kretingos rajonų senjorų chorai.

Naujosios Akmenės “Bočių” chorui daug metų vadovauja Algimantas Milius, jis  pasirenka gražių dainų repertuarą. Ir šį kartą jų pasirodymas žavėjo vietinius klausytojus ir iš kitur atvykusius dainos mylėtojus. Akmeniškių choro pasirodymą pratęsė Kultūros centro vyrų duetas – dainų apie pavasarį, apie meilę, tarp jų ir savo kurtų, padainavo K. Krencius ir R. Kunickas. Scenoje grakščiai sukosi B. Viktoravičiūtės išmokyti “Bočelių” šokių kolektyvo šokėjai Klausytojai mielai priėmė senjorų chorus iš Joniškio ir Kretingos. Renginio pabaigoje svečiai padėkojo Naujosios Akmenės „Bočių“ bendrijos pirmininkei A. Žakienei už organizacines pastangas.

Redakcijai paskambino Pranas Liaučius iš Kretingos ir sakė: „Esu sužavėtas išgražėjusiu Naujosios Akmenės miestu, renovuotų namų gausumu, didinga aikšte. Prieš 51 metus išsikėliau iš Naujosios Akmenės, tad maloniai pasisvečiavau. Ačiū Naujosios Akmenės „Bočių“ bendrijai už šiltą priėmimą, gražų renginį“.

Julija SEJAVIČIENĖ

Visas rašinys kovo 29 d. „Vienybėje“

Jono Vapsvos nuotr.