Skiepai populiarėja, prašoma informacijos apie juos

Buvo laikai, ir visai neseniai – prieš porą metų, kai šeimos gydytojai ir poliklinikų administratoriai viešindavo informaciją apie skiepų nuo gripo būtinybę ir kviesdavo skiepytis. Šį rudenį patys žmonės domisi, kur pasiskiepyti, kiek vakcina kainuoja. Be abejo, svarbiausias klausimas – į ką pirmiausia kreiptis norint vakcinuotis.

Pirmiausia informacija apie tai, kam priklauso nemokama gripo vakcina. Ji  skirta rizikos grupėms, o jos tokios: 65 m. ir vyresni asmenys,  sergantys lėtinėmis  širdies kraujagyslių, plaučių ligomis, bronchine astma, cukriniu diabetu, kitomis ligomis, kurias patikslins šeimos gydytojas.  Nemokamas skiepas priklauso dirbantiems medicinos įstaigose, asmenims, gyvenantiems socialinėse globos ir slaugos įstaigose, nėščiosioms. Rekomenduota skiepytis visiems, kurie  dirba su didesnėmis žmonių grupėmis, dažnai dalyvauja dideliuose žmonių susibūrimuose. Tiems, kurie nepriklauso rizikos grupei, siūloma pasiskiepyti mokama vakcina nuo gripo. Gripo vakcina – vienintelė specifinė priemonė, galinti apsaugoti nuo  ligos ir jos sukeliamų komplikacijų.

Pacientams, nepriklausantiems išvardintoms rizikos grupėms, yra galimybė pasiskiepyti mokama vakcina nuo gripo. Dėl mokamų vakcinų kreiptis į registratūrą.

Padidėjęs domėjimasis skiepais nuo gripo siejamas su  koronavirusu. Mat iš medikų lūpų nuskambėjo nuomonė – pasiskiepiję nuo sezoninio gripo galimai lengviau serga pavojinguoju virusu. Akmenės rajono  pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugytoja Rasa Penikienė sakė, kad išsamesnės informacijos apie gripo vakciną – kiek jos bus galima užsakyti ir nuo kada  norinčiuosius skiepys, sulauksime spalio pradžioje.

Daugiau trečiadienio rugsėjo 23 d. VIENYBĖJE.