Skrydžio nepamiršti ir po trisdešimties metų

Skrydžio nepamiršti ir po trisdešimties metų

Rugsėjo 16 – ąją Akmenės aeroklubas sulaukė būrio saviškių – lakūnų ir jų artimųjų. Jie sakė, kad išmokus skraidyti, to nepamiršti visą likusį gyvenimą. Tad surengė ilgamečių narių susitikimą ir varžybas.

Akmenės aeroklubo istorija – ilga ir garbinga, prieš trejus metus paminėtas 50 – metis. Tuomet čia išmokę skraidyti, parašiutu šokti buvę ir esami sportininkai gražiausiais žodžiais prisiminė aeroklube praleistus treniruočių metus ir draugus. Nuoširdus noras susitikti, skraidyti ir bendrauti sulaukė atgarsio. Rugsėjo 16 – ąją nuo ryto Akmenės aeroklubas atgijo, suvažiavo lakūnai į susitikimą ir varžybas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trečius metus Akmenės aeroklubui vadovauja Donatas Rupeika. Jis sako, kad dabar lakūnai ir aeroklubas išgyvena renesansą – padangių sportas atsigauna. Sutvarkytas aerodromas – lėktuvams ir sklandytuvams kilti bei leistis skirtas plotas išlygintas, atsėta ir nupjauta žolė. „Dabar aerodromas atitinka šiuolaikinius tarptautinius reikalavimus. Čia gali kilti ir leistis užsienio šalių lėktuvai,“ – pasakojo D. Rupeika. Lakūnai į varžybas susirinko bene po 20 metų pertraukos. Atvyko Akmenės seniūnas V. Silvaško, jis pakėlė aviatorių vėliavą. Akmenės aeroklube yra lakūnų nuosavų ir klubui priklausančių lėktuvų, sklandytuvų.

Po varžybų apdovanoti nugalėtojai: pirmoji vieta A. Švažui iš Naujosios Akmenės, antroji – S. Gaubiui iš Anykščių, trečioji – L. Valančiui iš Naujosios Akmenės.

Roma JONIKIENĖ

Plačiau rugsėjo 20 d. „VIENYBĖJE“.