Slaptieji  agentai prekiauja dujomis

Pavojingas nesusipratimas, kurį pamėginome  išnarplioti  išsamiais pokalbiais su nukentėjusiąja, taip pat skambučiais į valdžią ir bausmių taikymo galią turinčias institucijas, nutiko Naujojoje Akmenėje.  Neginčijama tiesa: jei  tave ištiko bėda, susitvarkyti turi pats. Nors tikrinančių ir baudas dalijančių institucijų, kurios turėtų padėti, yra per dešimt.

Kadangi mums nepavyko išsiaiškinti, kas tiekia nekokybiškus suskystintų dujų balionus, tiekėją pavadinome slaptuoju agentu. Juk slaptojo agento  užduotis dirbti „šešėlyje“, netgi, jei tave atpažintų – nežinotų, kas esi ir kur tavęs ieškoti.  Naujojoje Akmenėje Nepriklausomybės alėjos 8 name nėra gamtinių dujų. Vieni gyventojai naudojasi elektrinėmis viryklėmis, kiti suskystintų dujų balionais. Valdžios pozicija aiški – iš butų „išgyvendinti“ balionus, nes jie gan pavojingi naudoti. Darbas pradėtas, tačiau iki minėto namo reforma neatėjo. Suskystintų dujų balionus gyventojai užsisako telefonu, nežino, nei kur tiekėjas gyvena, nei jo pavardės, be abejo – nežino ar asmuo turi leidimą ir licenciją prekiauti dujų pripildytais balionais. Licencija – kaip tikinčiajam sekmadieninės mišios, be jos jokios veiklos vykdyti negalima, tai uždrausta įstatymu.

Kol reikalai klostėsi gerai – abi pusės sutarė, logiška, kad balionų pirkėjai nesidomėjo tiekėju. Abipusis pasitikėjimas žinant vien tik telefono numerį.  Tačiau įvykus nesusipratimui, kuomet klientas buvo iškoneveiktas, teko kviestis Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus, kreiptis į policiją, prireikė ir pavardės, ir žinojimo,  ar paslaugos teikėjas turi licenciją. Akmenės rajone oficialios informacijos apie įmones ir paslaugas teikiančius verslus, kas į namus galėtų  pristatyti suskystintų dujų balionus, itin mažai. Tai gali reikšti viena – tuo užsiima licencijų neturintys ir mokesčių nemokantys „savanoriai“.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, liepos 31 d., VIENYBĖJE