Snieguota žiema graži, bet brangi

Brendi baltais pusnimis, ir jei dar medžiai apšarmoję, matai ir jauti grožį, gamtos dovanotą. Tačiau finansine išraiška žiema kainuoja brangiai. Kelių ir keliukų valymas „praryja“ nemažą dalį biudžeto.

Informacijos gavimo ir pateikimo sistemoje vis daugiau nesusipratimų ir draudimų. Pavyzdžiui, norėdami gauti  oficialios informacijos iš Šiaurės vakarų regiono Akmenės kelių tarnybos, kaip sekasi valyti, barstyti ir prižiūrėti rajono pagrindinius kelius, turime raštu (galima ir elektroniniu paštu) suformuoti klausimus ir pateikti  atsakingiems specialistams. Norom nenorom kyla minčių, kad vietiniais vadovais nepasitikima, kad ko netinkamo neleptelėtų.  Susirašinėjimas užtrunka, kol sulauksi atsakymo, keliai gali būti kelis kart nutirpę ir vėl apledėję…

Pasidomėjome, kaip seniūnijoms sekasi prižiūrėti vietinius kelius ir keliukus. Naujosios Akmenės seniūnija miesto keliams prižiūrėti samdo UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“ tarnybą. Valyti, barstyti reikia per 40 kilometrų kelių. Seniūnas R. Juozapavičius sakė – skundų daug nesulaukia, o tie, kas skambina bartis, išsako skirtingus pageidavimus: vieni nenori, kad gatves barstytų druskos ir smėlio mišiniu, nes rūdija automobiliai, o žvyras dar ir prie batų limpa. Kiti atvirkščiai – prašo kuo daugiau „pabarstų“ , nes gatvėse jaučiasi nesaugūs.

Daugiau Roma JONIKIENĖ trečiadienio, sausio 16 d., „VIENYBĖJE“.

Reklama: https://www.pirkitpadangas.lt/lengvuju-automobiliu-padangos/ziemines-padangos