
Socialinio darbuotojo atėjimas prilyginamas santaupų turėjimui
Tokią išvadą padarė senyvo amžiaus žmonių orumo išlaikymo galimybes, organizuojant ir teikiant jiems socialinę paramą Kruopių seniūnijoje, tyrusi ir ta tema magistrinį darbą rašiusi Asta Skiriuvienė. Savęs vertinimas, autonomiškumas, pagarba ir pasirinkimo laisvė bei poreikių patenkinimo galimybės. Taip suprantamas žmogaus orumas.
Kruopių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Asta Skiriuvienė gerai pažįsta savo krašto žmones, turi ne vienerių metų darbo patirtį, bet rinkdama duomenis savo baigiamajam magistro studijų darbui ji ir sau padarė kai kurių atradimų. Ne kartą kalbėta su 57 Kruopių seniūnijos vyresnio amžiaus žmonėmis. Vyresni žmonės orumą sieja su garbe, savigarba ir dorumu. Tačiau kuo vyresnis žmogus, tuo mažesnis orumo pojūtis. Senstant mažėja savarankiškumas, asmeninė pasirinkimo laisvė, didėja sveikatos problemos. Todėl vyresnių žmonių nuomone – socialinio darbuotojo bendravimas su klientu pagal svarbą prilyginamas artimųjų dėmesiui ir santaupų turėjimui.
…„Man labai pasisekė su komanda, sakė Kruopių seniūnė Rasa Statkuvienė. – Puikus šios komandos narys yra Asta. Ją gerbia ir vertina kruopiškiai. Ir neretai seniūnijoje jos klausia maloniai, vadindami mažybiniu vardu”.
…Asta džiaugiasi, kad turi bendraminčių, visada palaikančią jos idėjas seniūnę. „Nors pati socialinio darbo sistema neretai ir sukelia keblumų, bet kai turi žmonių, kurie žiūrį ta pačia kryptimi, gali tikėti savo pastangomis,“ – sako Asta Skiriuvienė.
Daugiau Lilijos Smalakienės publikacijoje šeštadienio, vasario 22 d., VIENYBĖJE.