Sportas drausmina ir kartais apdovanoja

Sportas reguliuoja gyvenimą. Iš kitos pusės – pats taip pasirenki, nes turi tikslų. Akmenės gimnazijos abiturientas Justas MOCKUS sporto klube „Troja“ treniruojasi jau trejus metus. Visas paauglystės šėlsmas ten išgaravo su prakaitu. Justui pasisekė ne vien todėl, kad mėgsta jėgos sportą – jis gerbia trenerį A. Mišeikį, ir įvardija jį pavyzdžiu, ko galima pasiekti.

Su jėgos sporto čempionu Justu Mockumi trumpai pasikalbėjome Kultūros centre prieš Kalėdas, kai sportininkams teikė padėkas. Buvo kelių sakinių pašnekesys, kai nufotografuoji ir palinki sėkmės. Vėliau Akmenės gimnazijos internetiniame puslapyje pamačiau geriausių metų mokinių, įvairiose srityse pasiekusių puikių rezultatų, pavardes. Justo pavardė buvo prie aukščiausių sportinių įvertinimų pasiekusių jaunuolių.

Daug metų Mockų šeima gyvena Alkiškių kaime. Justo abu tėvai dirba greitosios medicinos pagalbos centre, už vaikiną vyresnė sesuo taip pat liko mūsų krašte, gyvena Ramučių kaime. Jau pusmetis, kai Justas išsilaikė  vairuotojo teises, tad į treniruotes ir į gimnaziją važiuoja automobiliu. Ilgą laiką visai nebloga susisiekimo priemone buvo dviratis. Vairuodamas daugiau reikalų sutvarko. Ir susitikimą paprasčiau sutarėme – Justas sakė manęs nevargins ir pats atvažiuos.

Į štanginę – jėgos sporto klubą pakvietė draugas. Įspūdį padarė treneris A. Mišeikis. Jis akivaizdžiai parodė, ko galima pasiekti, ir be pagražinimų pasakė, kaip treniruojantis reikės gyventi, elgtis,“- pasakojo Justas.  Jėgos trikovės rungtys vaikiną „užkabino“.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, sausio 19 d. „Vienybėje“