Staigmenų vakaras „Po mūzos sparnu“

Sausio 25 dieną Papilės kultūros namuose nuskambėjo kultūros darbuotojų ir mėgėjų meno kolektyvų šventė „Po mūzos sparnu“. Be abejonių galime teigti – tai tradicinis   rajono kultūrinio gyvenimo liepsnai užgesti neleidžiančių asmenybių ir kolektyvų padėkos ir pagarbos susiėjimas. Jau penktą kartą renkamasi pasakyti ačiū, įteikti blizgaus ir balto stiklo mūzos sparno statulėles.

Prieš penkerius metus idėją pagerbti kultūrai tarnaujančius žmones pagarsino Kultūros centro direktorė E. D. Statkienė. Padėka už 2018 – uosius. Tuo pačiu prisimenama, kokie prabėgę metai buvo. Mūsų krašte kultūros renginiai švietė ryškiomis spalvomis, skirti jie buvo valstybingumo šimtmečiui.  Į Papilę suvažiavo dalyviai, svečiai ir atlikėjai iš viso rajono.  Šventės vedėja J. Valčikaitė – Šidlauskienė pakvietė maloniai leisti laiką trijose renginio dalyse. Pirmoji dalis – koncertas. Po dainą, šokį iš visų rajono kultūros židinių, antroji dalis – apdovanojimai. Čia svarbiausia „vinis“-  paslaptis, kad kuo daugiau staigmenų būtų apdovanojamiesiems. Trečioji šventės dalis –  operos solisto V. Juozapaičio ir jo žmonos, atlikėjos, ansamblio vadovės E. Juozapaitienės koncertas.  Kultūros centro specialistė M. Urbonienė pristatė reikšmingiausius ir įsimintiniausius renginius, išvardijo visus rajono kultūros namus su jų žinomiausiais, pagrindiniais viešais renginiais.

Dainavo E. ir V. Juozapaičiai. kas norėjo, smagiai pokštaudami įsiamžino prie stendo „Po mūzos sparnu“, papilėniškiai visus pakvietė  puodeliui arbatos, kavos, pyrago gabalėliui, sumuštiniui.

Romos Jonikienės įspūdžiai trečiadienio, sausio 30 d., Vienybėje.