Sugrįžo partnerystė tarp valstybių

Ne savo noru nutolome vieni nuo kitų. Nebemezgėme pažinčių, neberašėme projektų, nevažiavome į svečius. Pagaliau liepos 5 – ąją į rajoną sugrįžo partnerystės tarp valstybių džiugesys. Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centras kartu Lenkijos Respublikos Konino  miestu dalyvauja bendrame projekte, skirtame socialinę atskirtį patiriantiems, negalią turintiems žmonėms, taip pat moksleiviams, kuriems reikalinga pagalba. Susitikimai, kaip patirties sklaida, skirti socialiniams pedagogams, nevyriausybinių organizacijų lyderiams.

Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centras yra projekto partneris. Neapsiriksime sakydami, kad su Konino miestu mūsų rajoną sieja patikrinta draugystė – Savivaldybė ir Lenkijos Respublikos Konino miestas regioninio bendradarbiavimo sutartį pasirašė 1999 metų rugsėjo mėnesį. Draugystės istorija kupina susitikimų: jaunimas stovyklavo vieni pas kitus. Keitėmės meno kolektyvais, važiavome į tradicines šventes Konine, jie dalyvavo mūsų šventėse, bendrauja abiejų kraštų  merai. Dabar susitiko socialinį darbą dirbantys, švietimo sistemoje praktikos turintys, neįgaliųjų organizacijoms vadovaujantys specialistai.

Programa dėliota nuo praeitų metų rudens:  ką naudingo, pažangaus galėtume parodyti, kokias darbo „paslaptis“ atverti, kokias vietas aplankyti, su kuo susitikti būtų įdomu svečiams. Be darbinių susitikimų, konferencijų, suplanuotos turistinės apžvalginės kelionės ir už Akmenės rajono ribų. Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro direktorė B. Baltutienė pagalbon pasitelkė kolegas. Svečių – projektinės veiklos dalyvių iš Lenkijos – didelis būrys, 35 žmonės. Svečiai pirmąją atvykimo dieną pradėjo nuo susitikimo su partneriais, ir išvyko pasižvalgyti po Klaipėdą. Liepos 6 – ąją pasiūlyta renginių, susitikimų, kelionė į Kryžių kalną. Veikla buvo suplanuota kuo tiksliau, kad spėtų grįžti į Naująją Akmenę ir sugiedoti tautišką giesmę. Pirmasis apsilankymas Kairiškių daugiafunkciame centre buvo ir kultūrinis, ir socialinis.

Daugiau  Roma Jonikienė trečiadienio, liepos 14 d. VIENYBĖJE.