Sukimasis apie ašį

Įtraukė pokalbiai su į užtarnautą poilsį išėjusiais žmonėmis, kurie sukasi apie gyvenimo ašį, negalvodami apie bėgančius metus. Daugelis kalbintųjų nedalija gyvenimo į buvusį, darbinį ir esamą. Ir tas esamas, kai tau per septyniasdešimt, nė kiek ne prastesnis. Netgi įdomesnis, turiningesnis, skiriamas sau. Mano pašnekovai yra optimistai be jokių kompromisų, nors, kaip kiekvienas mūsų, patyrė visko – netekčių, pinigų stygių, sveikatos problemų. Jų požiūris į ateitį paprastas, nes teisingas: kol esi šioje žemėje, reikia gyventi prasmingai.

Keturiasdešimt šešeri metai darbo stažo… Tokį turtą buvo sukaupusi rajono savivaldybės specialistė Danutė Lužienė, kai išėjo užtarnauto poilsio. Ji visiems, pensinio amžiaus sulaukusiems ir darbinę veiklą baigusiems žmonėms, pataria neužsidaryti namuose.

 

 

Naujojoje Akmenėje gyvenanti Ona Matienė mėgsta daugelį dalykų, lengviau būtų išvardinti, kuo nesidomi, mat domisi stebėtinai daug kuo.

Laisvo laiko neturinti, vis kuo nors užimta rajono centro gyventoja Irena Butnorienė į užtarnautą poilsį išėjo 1998 – aisiais, 58 – erių, tuomet įstatymai buvo tokie, kad moterys gan jaunos galėdavo nebedirbti. Bet Irena dar aštuonerius metus dirbo. Jai labai jau mielas buvo darbas profilaktoriume.

Daugiau Romos Jonikienės rašinyje šeštadienio, rugsėjo 8 d., „Vienybėje“.

Autorės nuotraukos.