Sumažėjo darbo vietų ir norinčių dirbti

Iš informacijos apie vis naujas pašalpas ir išmokas „neišsiurbiau“ pagrindinės žinios – kam, už ką ir kiek laiko jos bus mokamos. Dėmesį atkreipiau į dvi pagrindines žinias, kad duos pinigų pensininkams ir vaikams daugiau, nei anksčiau.  Po pokalbio su Užimtumo tarnybos specialistais išgirdau, kad  neblogą kapitalą susirinks ir bedarbiai. Mat valdžia nutarė, kad yra kelios rūšys piliečių, kurie labiausiai nukentėjo nuo koronaviruso ir karantino, tad juos reikia šelpti.

Vis keisčiau ir įtariau prieš Seimo rinkimus atrodo piliečių skirstymas į daugiau ir mažiau arba visai nenukentėjusius nuo koronaviruso ir karantino. Pagal tai, kaip į visas puses dalijami pinigai, suprantu, kad liga niekaip nepaveikė dirbusiųjų per epidemiją –  valytojų,  pardavėjų, socialinių darbuotojų, vaistininkų ir kitų dešimčių profesijų darbuotojų. Bet nukentėjo metų metais nedirbę ir naujai, sužinoję apie išmokas, į Užimtumo tarnybą registruotis skubantys asmenys.  Ar tokia situacija teisinga dirbančiųjų atžvilgiu?

Užimtumo tarnybos Akmenės skyriaus vedėjas A. Rudys sakė – kai šalyje per karantiną kilo nedarbo lygis, mūsų rajone jis keliomis punkto dalimis sumažėjo.

Daugiau šeštadienio, birželio 27 d. VIENYBĖJE Roma Jonikienė