Suvienytomis pajėgomis šventėme Jonines

Prasidėjo „pirmieji kartai“ – mes išėjome į žmones. Susibūrėme linksmintis, šį kartą Joninių švęsti. Rajone, suvienijus mėgėjų meno kolektyvų ir svečių iš kaimyninių rajonų pajėgas, viena gražiausių tradicinių švenčių didžiosios Joninės   pavadinta „Ventos pakrantėje“, sukviesta Ventos miesto lauko estradoje. Antrą  vasarą   Venta priima rajono Jonus, Janinas ir žiūrovus, o koncertuoja kolektyvai iš Akmenės, Papilės, Kruopių, Naujosios Akmenės ir šeimininkai.

Labai šiltas birželio 23 – osios vakaras Ventoje įvykių neskubino. Pirmiausia, ką dariau – žvalgiausi, ar gausiai žiūrovų susirinko. Labai norėjosi, kad žmonės atsipalaiduotų, pasigrožėtų aplinka, išmoningai papuošta scena ir pasidžiaugtų atgyjančiu kultūriniu gyvenimu. Prasidėjus koncertui žiūrovų nebuvo daug, tačiau  kas minutę vis mažiau likdavo laisvų vietų sėdėti.

Į šventę įėjome pro simbolinius ąžuolo lapais puoštus vartus, prie kurių merginos pasitiko ir su palinkėjimais dovanojo stebuklingą paparčio šakelę. Šokėjai, dainininkai, kapelos muzikantai, pasiskirstę tarp žiūrovų, arba užkulisiuose laukė eilės pasirodyti. Apie Joninių kultūrinio renginio pradžią pranešė vedėjai Sandra Būtienė ir Andrius Pocevičius.  Ir tuomet visi atlikėjai sugužėjo į sceną, o deglus nešančios merginos atjojo žirgais.  Vedėjai priminė gražiausius Joninių papročius, simbolių reikšmę, pasidžiaugė saule, nes šventė siejasi su šiuo dangaus kūnu – šilumos ir gyvybės šaltiniu. Po kiekvieno pasirodymo Sandra ir Andrius deklamavo eiles, pasakojo, ko žiūrovai gali tikėtis iš atlikėjų. Siuntė sveikinimus Jonams ir Janinoms. Jau grūdas žemėje, jau veši ir bręsta, jau laukiam gero derliaus… Šviežios  raikytos duonos riekės skonis priminė, kokia gardi mūsų kasdieninė.  Padėklais  su raikyta duona nešini  vedėjai apėjo visas žiūrovų eiles, kad pavaišintų. Pasveikinti ir pasidžiaugti naujais susitikimais atvyko mero pavaduotojas T. Martinaitis, žodį tarė Ventos seniūnė G. Mačiuvienė.

Visas Romos Jonikienės rašinys trečiadienio, birželio 30 d., VIENYBĖJE.