Svarbus susitarimas su bankų sindikatu

 

Viena iš didžiausių Lietuvos pramonės įmonių AB „Akmenės cementas“ ir Lietuvoje veikiančių didžiųjų bankų sindikatas taikiai išsprendė ginčą dėl daugiau kaip 43 milijonų eurų paskolos gražinimo pratęsimo ir toliau bendradarbiaus užtikrinant sklandžią ir nepertraukiamą įmonės veiklą.

Pasak įmonės generalinio direktoriaus Artūro Zarembos, pasiekiant susitarimą, kuris svarbus ne tik įmonės, bet ir viso Akmenės regiono ekonominei plėtrai, reikšmingą vaidmenį atliko bankų sindikato paskirtas agentas AB SEB bankas, kuris derino AB „Akmenės cementas“ ir bankų interesus bei dėjo dideles pastangas, kad būtų pasiektas visoms pusėms palankus situacijos sprendimas.

Sindikuota paskola buvo panaudota didžiausiai įmonės istorijoje modernizacijai, kurios metu įrengta nauja sauso būdo klinkerio gamybos linija. Tai leido beveik perpus sumažinti gamyklos kuro sąnaudas gaminamos produkcijos vienetui ir atitinkamai sumažinti į aplinką išmetamą anglies dvideginio kiekį.

AB „Akmenės cementas“ – viena didžiausių pramonės įmonių Baltijos šalyse ir vienintelė Lietuvoje, gaminanti cementą. Per metus jo pagaminama daugiau kaip milijonas tonų, didelė dalis eksportuojama į užsienio rinkas. Įmonė didžiausia Akmenės rajono darbdavė bei mokesčių mokėtoja.

Daugiau informacijos AB „Akmenės cementas“ spalio 28 d. „Vienybėje“