Tau panorėjus atsiveria pasaulis

Lyg po niūrios dienos saulės spindulius gaudau žineles apie gabius, atsakingus, smalsius jaunuolius. Jie man atsvara liūdinančioms informacijoms apie tai, kaip netinkamais keliais pasuka  bendraamžiai. Sužinojusi apie jauną, savimi pasitikintį ir į pasaulį plačiai duris atveriantį jauną žmogų,  noriu  su juo susipažinti, pakalbinti. Mes visada turime iš ko pasimokyti. Suprantame, kad rytojus priklauso šiandieniniam aštuoniolikmečiui.

Atsivertę Akmenės gimnazijos informacijomis pildomą facebook,o puslapį dažną kartą perskaitytumėte apie puikius mokinius, olimpiadų, konkursų nugalėtojus, talentus, kurie akmenine siena apjuosia mūsų kraštą, kad apie jį būtų kuo daugiau gerų žinių. Viena tokių Akmenės krašto žinomumo veidų – vienuoliktos klasės gimnazistė Akvilė KULVINSKAITĖ. Tikrai ne šiemet, manau, jau kokie treji metai, skaitau džiugias informacijas apie merginos laimėtas tiksliųjų mokslų olimpiadas. Visai neseniai perskaičiau apie  popietę Akmenės gimnazijoje, kurioje MEPA (mokykla Europos parlamento ambasadorė) komanda ir mokinių taryba susirinko paklausyti naujų vėjų iš Briuselio parskraidinusios Akvilės Kulvinskaitės įspūdžių.  Mergina lankėsi Europos parlamento būstinėje Belgijoje. Akvilė mokyklą, o ir mūsų kraštą taip pat atstovavo susitikime Strasbūre.  Tiesa, Akmenės gimnazija, ko gero, vienintelė mokykla dalyvaujanti MEPA.

Akvilė Kulvinskaitė – akmeniškė iš šaknų. Senelių namai buvo, galima sakyti, pušyne. Šeimoje, be Akvilės, dvi sesės pradinukės. Tad vyriausiajai iš trijų rūpinimasis jaunėlėmis yra įprastas dalykas. Paklausta, ar sesės jos klauso, mergina sako – sutaria gerai. Ir sesėms po truputį „ateina“ supratimas, kad gerai mokytis, pasirinkti užsiėmimus, kurie patinka, naudinga. O kaip Akvilei formavosi toks supratimas?…

Visas rašinys balandžio 26 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ

Nuotrauka iš asmeninio Akvilės archyvo