Tautodailininkas – tradicijų sargas

Kasmet laukiu tautodailininkų ir meno kūrėjų darbų parodos Akmenės krašto muziejuje. Tradicija, leidžianti įsitikinti – Akmenės krašte į pašalę nenustumta tapyba, nėrimas, drožyba, menai, kurių vienu žodžiu neapibudinsi. Reikia pripažinti, kad muziejaus salės sienos nebeuždengiamos kūriniais taip gausiai, kaip, sakykime, prieš penkerius metus. Tuo pačiu metuose kartą vykstančioje parodoje įsitikini, kad pripažintieji meno žmonės nenustojo kurti, ir visada būna naujokų.

Dėliojame argumentus apie kūrėjus ir kūrybą, pavyzdžiui, kas turėtų skatinti puoselėti tautodailę? Greičiausiai tik paties kuriančio žmogaus širdies ugnis. Nėra konkretaus įstatymo, numatančio kūrėjui stipendiją, rentą, nesvarbu, kaip pavadinsi finansinę pagalbą, kuri leistu „laisvai kvėpuoti“. Ne šventieji puodus lipdo – kūryba yra pinigus kainuojantis darbas, juk iš nieko ir nesukursi nieko. Grožėdamasis parodos eksponatais mintimis dėkoji jų autoriams.

Vasario 14 – osios popietę Akmenės krašto muziejaus salė buvo pilnutėlė iki paskutinės kėdės. Muziejaus direktorė L. Stupurienė ir muziejininkė R. Gaubytė – Kiminė pristatė susiėjimo turinį, ir pirmiausia pasiūlė pasiklausyti koncerto, kuris „nukeltų stogą“. Mat groti atvažiavo Kelmės A. Lipeikos menų mokyklos ir Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus mokytojas A. Sutkus su mokiniais. Keturių vyrų kompanija parodė, kaip muzikoje dera būgnai, fortepijonas ir skrabalai. Kolektyvo vadovas – akmeniškis, sakė groti gimtajam kraštui geras jausmas.

Į kūrėjų susitikimą Tautodailininkų sąjungos vadovai neatvyko, mat tą pačią dieną buvo renginys Joniškyje. Tautodailininkų sąjungos Akmenės skyriaus pirmininkė L. Stupurienė papasakojo, kur šiemet bus eksponuojami į regioninę parodą atrinki darbai, kiek darbų turi pateikti dalyvis…

Visas rašinys vasario 18 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ

Autorės nuotraukos

Parodos dalyvius pasveikino Tautodailininkų sąjungos Akmenės skyriaus pirmininkė Lionė Stupurienė

Mezginių autorė Irena Arnastauskienė

„Stogus“ kėlė muzikantai iš Kelmės ir vaikinų mokytojas A. Sutkus

Tautodailininkų parodoje kūrybą eksponavo G. Naimanas ir   B. Puleikytė