Tikėjosi tvarkos, gavo dulkių debesis

Yra mūsų rajone toks kaimas, kurio gyventojams geriau nedėvėti juodų, rudų ir kitų tamsių spalvų drabužių, nelaikyti tamsiakailių gyvūnų, nes čia viskas pasidengia pilkai baltomis dulkėmis nuo skaldos…

Nedejuosime, kokie kažkada žinomi ir gyventojais gausūs buvo Vegeriai: per 2 tūkstančius žmonių, trys bažnyčios, krautuvėlės. Tie laikai labai seniai praėjo. Bet kaimas niekada neturėjo nė vienos akmenimis grįstos, o šiuolaikiniame gyvenime – asfaltuotos gatvės. Vegerius šimtmečius vagoja žvyrkeliai. Pagrindinė „Klevų“ gatvė čia, kaip centrinė gatvė Naujojoje Akmenėje, kur benorėtum pasukti, turi tą gatvę praeiti ar pravažiuoti.

…..Ir pagaliau 2017 metų vasarą į „Klevų“ gatvę atvažiavo Savivaldybės atsakingi žmonės ir kelių tarnybos viršininkas. Sutarė, kad gatvę bent jau kokybiškai sutvarkys ir skalda nupils.

…Ko vegeriškiai nori? Nori išsvajotos tvarkos. Nori, kad gatvė būtų sutvarkyta kokybiškai. Jie pasikonsultavo, kaip tą padaryti, bet patys negali. Buvo pirma diena po Velykų, graži pavakarė. Gamta pasiruošusi žydėti, tad viskas kvepia. Ir atlekia „Klevų“ gatve mašina, o paskui ją balčiausių dulkių debesis.

Daugiau Romos Jonikienės rašinyje trečiadienio, balandžio 24 d. VIENYBĖJE.