Tikslios  informacijos šalininkas

Senokai atkreipiau dėmesį į Naujosios Akmenės miesto gyventojo Mariaus SURVILOS pastangas viešoje  grupėje „Kas vyksta Akmenėje“  skelbti aktualią informaciją. Iš jo sužinojau, kad jau išsiskleidė „kačiukai“, kokie nauji vaistai bus kompensuojami, kokie mokesčiai mūsų laukia. Jaunas vyras stebi  valstybinius internetinius portalus ir surenka naujienas, jas paviešina arba pasidalina nuorodomis, kur galima surasti informacijos. Marius taip pat pasidalija kituose portaluose  jau paskelbta  informacija.

Svarbu  pasitikėti informacijos skelbėju, tad sutarėme su Mariumi susitikti.  Gimęs ir užaugęs, Ramučių gimnaziją baigęs jaunas vyras liko gimtinėje.  Fotografija – iš vaikystės atėjęs pomėgis. Mariaus tėvas mokėjo fotografuoti, tad išmokė ir sūnų. „Gimnazijoje fotografas J. Šaškauskas subūrė būrelį. Lankiau, jis daug ko išmokė. Pomėgis fotografuoti išliko,“- sakė Marius. Jis pasiima fotoaparatą ir iškeliauja pėsčiomis „kur akys mato‘. Sako, visada yra ką įamžinti. Patinka netikėti, kitų nepastebėti reiškiniai, daiktai.  Gamta visko, ką galima pamatyti šaltinis, todėl daug gamtos vaizdų  Mariaus paskyroje.

Viešai skelbti informaciją Marius išdrįso tik prieš metus, kai vaizdo įraše įamžino Naująją Akmenę. Paskelbti, kad visi pasigrožėtų, paragino teta. Įrašas sulaukė didelio dėmesio. Skelbti kasrytinio kavos puodelio Marius neketina.  Jis  kasryt peržiūri oficialius pranešimus, pirmiausia atrenka tuos, kurie apie Akmenę, tuos, kurie svarbūs visiems. „Būtinai atkreipiu dėmesį į tai, ar kas nors anksčiau už mane nepranešė apie naujienas. Nenoriu kartotis. Jei mano surinktos informacijos nėra – įkeliu pats. Antrą kartą naujos informacijos ieškau po 16 valandos, tuomet žinias papildau,“ – sakė Marius. Tai tapo lyg ir pareiga pačiam sau, ir tiems, kas padėkoja už informaciją.   Marius į diskusijas nesivelia, nerašo kandžių komentarų, nedalyvauja aptarimuose, jei nežino problemų esmės. Jo nuomone, kalbėti ir rašyti viešai yra didelė atsakomybė. Marius Survila – tikslios informacijos šalininkas.  Mums verta žinoti, kieno pateiktą informaciją skaitome.

Roma JONIKIENĖ rašo šeštadienio balandžio 13 d, VIENYBĖJE