Treji metai dujų balionams pakeisti

Yra keturi pagrindiniai būdai, kaip galima gaminti maistą: krosnis, suskystintos ir gamtinės dujos, elektra. Na, ant malkomis kūrenamos krosnies pastatytas kunkuliuojantis sriubos  puodas jau tapęs istorija. Miesto vaikams tai rodome kaip etnokultūros pavyzdį. Abiejų rūšių dujos populiarios,  daug kas virtuvėje mieliau naudoja  elektrines virykles. Vis garsesnės kalbos apie draudimą buityje naudoti balionuose suskystintas dujas.

Balionuose suskystintos dujos prieš penkis dešimtmečius tapo didžiuliu pasiekimu, ir labai palengvino buitį. Prisiminkime senamiestį, individualius namus, kaimus, kur virtuvėse, užkišti už durų ar apgaubti pintu gaubtu stovėdavo dujų balionai. Šiandien vis garsiau kalbama, kad naudoti buityje suskystintas dujas nesaugu, tad laikas jų atsisakyti. Tiksliau – tokios kalbos suintensyvėjo nuo 2015 metų, kai Energetikos ministerija paskelbė  griežtinanti buityje naudojamų senų suskystintų dujų balionų eksploatavimo tvarką.

Mūsų rajonas nėra išimtis šalies žemėlapyje – miestų ir miestelių daugiabučiuose, individualiuose namuose, ypač kaime, maisto gaminimui naudojami suskystintų dujų balionai. Problema yra ne dujos, o pasenę balionai. Nuo praeitų metų lapkričio mėnesio numatyta nauja tvarka, kad balionai būtų tikrinami kas penkeri metai, ir naudoti tinkami yra net 40 metų.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, gegužės 29 d. „VIENYBĖJE“.