“Tremtyje” savo noru

Akmenės rajono senbuviai, išgirdę minimą Klemo Intos veiklą, prisimena buvusį Sąjūdžio laikų aktyvistą, rengusį pirmuosius gamtosauginius mitingus, piketuojant prie cemento gamyklos durų, Lietuvos Aukščiausios tarybos deputatą, vėliau buvusį rajono meru ir Naujosios Akmenės miesto seniūnu. Pasitraukęs iš aktyvios politinės rajono veiklos nuo 2012 metų Klemas – Viekšnių miestelio gyventojas.

Geros nuotaikos nestokjantis, savitu rajono valdžios veidu buvęs lapkritį 80-ąjį gimtadienį minėsiąs vyras juokiasi, jog iki tėviškės- Viliotės kaimo, esančio Viekšnių seniūnijoje- neatkeliavo. Liko žmonos tėviškėje Viekšniuose. Juolab, kad ir pirmąjį darbą- 1967-1968 metais- profesiniu technikos dėstytoju dirbo tuometinėje Viekšnių profesinėje technikos mokykloje.

Pasitraukimas iš Akmenės rajono politikos nenustūmė buvusio seniūno  ir mero nuo visuomeninės veiklos. Jis – jau keletą kadencijų yra Viekšnių miestelio Vytauto seniūnaitijos seniūnaitis, miestelio bendruomenės tarybos narys. Buvęs Tremtinių ir politinių kalinių sąjungos kūrėjas teigia, jog kasmet su dar keliais entuziastais aplankąs už nepriklausomybę galvas padėjusių nepriklausomos Lietuvos karių kapus, išsibarsčiusius aplinkiniuose miškuose. Šiemet ta akcija tęsėsi 250 kilometrų.  Be to, Klemas juokavo turįs dar iš senų laikų pavedimą, gautą anuometinės Akmenės rajono paminklosaugos specialistės, taip pat kurį laiką Viekšniuose gyvenusios Vilhelminos Imbrienės, rūpintis Lietuvos aviacijos pirmtako Aleksandro Griškevičiaus kapo paminklu. Bet metas jau juos perduoti muziejininkams.

Aviacija Klemui ypatingai sava. Ji lydėjo jį per gyvenimą. Studijuodamas anuometinėje Lietuvos žemės ūkio akademijoje, susidomėjo Kauno aviacijos sporto klube propaguojamu sklandymo sportu. 1971 metais baigė Kalugos (Rusija) aviacijos mokyklą. 1968 – 1987 metais vadovavo  Akmenės aviacijos sporto klubui. 1977 metais jam buvo suteiktas sklandymo sporto meistro vardas ir lakūno instruktoriaus pirmoji klasifikacija. 1990-1992 metais buvo Lietuvos aeroklubo prezidentu. Puikūs ir šilti atsiminimai tebelanko žiūrint nuotraukas iš Akmenės aeroklubo veiklos laikų.Klemas yra ne tik gyva  klubo istorija, bet ir tos istorijos saugotojas.

Dabar Klemas- Lietuvos aviacijos veteranų sąjungos narys. Jis juokauja, kad pilotuoti nebetenka, tačiau kasmetinių sąjungos susibūrimų metu veteranus paskraidina užaugusi pamaina.

Daugiau Ramūno Žimanto publikacijoje trečiadienio, liepos 28 d., VIENYBĖJE