Varlytės ne tik kvaksi

Kolekcijų būna visokių. Kaip ir kolekcininkų. Vieni renka pašto ženklus, kiti kolekcionuoja dviejų eurų monetas, o kruopiškė Zita ŠIMKIENĖ nutarė rinkti įvairias varlytes…

Ponios Zitos hobis atsirado spontaniškai. Prieš gerą dešimtmetį, kaip pasakojo moteris, susimąstė, kokiu kolekcionavimu užsiimti pačiai – draugės kolekcionavo varpelius, raganas. Norėjusi būti originali, tad pareiškė, kad jo kolekcionuos… varles. Ilgai laukti pirmojo eksponato neteko – juo tapo Žagarėje pravažiuojant įsigyja tamsiai raudonos spalvos kiniškų tradicijų stiliumi padaryta varlė. Sutuoktinis, kuris tavo pirmojo eksponato vertintoju, tik prunkštelėjo, teigdamas, kad čia ir prasidės pinigų leidimas. Tačiau pesimizmas antrosios pusės buvęs laikinu – vėliau jis pats iš kelionių užsienyje grįždamas neretai parveždavo kokią šoklutę.

Kruopiuose gimusi, mokyklą lankiusi, vėliau į Šiaulius ilgam gyvenimo tarpsniui  iškeliavusi Zita su vyru vėl grįžo gimtinėn. Čia ir ramiau ir draugų aplink gausiau. Moteris sako, jog laisvo laiko daugiau žiemą lieka.  Nors gyvulių neaugina, veiklos aplink sodybą užtenka. O žiemą daug laiko praleidžia siuvinėdama paveikslus.

Plačiau apie kolekcininkę iš Kruopių – antradienio numeryje.