Vasarą „meldžiamės“ vandens gaivai

Esi geras plaukikas, žvejys, baidarininkas, ar tik „šuniuku“ kapstaisi – vanduo yra šventas dalykas, atgaiva ir malonumas. Rajone vis daugiau  įrengiama paplūdimių, o juose pasirūpinama  saugaus poilsio ir maudymosi priemonėmis. Kai kuriuose paplūdimiuose apsilankėme. Deja, ne visur patiko, netgi nedrįsom lipti į vandenį.

Didžioji dalis paplūdimių, taip jau geografiškai susiklostė, priklauso Naujosios Akmenės kaimiškajai seniūnijai. Sunku pasakyti ar ta priklausomybė visada džiugina, mat reikalauja papildomų rūpesčių. Seniūnas Rimvydas Žilaitis sakė, kad iš Visuomenės sveikatos programos pagal projektą gavo 900 eurų, pinigai reikalingi saugiam poilsiui užtikrinti – specialiosioms priemonėms įsigyti. Prižiūrimi šeši paplūdimiai. Įdomu, kad Agluonų kaimas, jo bendruomenė, priklauso Akmenės seniūnijai, bet teritorija, kurioje įrengta maudynių vieta, priklauso Naujosios Akmenės kaimiškajai seniūnijai, tad ir priežiūra, eksploatavimas, visi su paplūdimiu susieti rūpesčiai atiteko jai.

Už gautas lėšas įrengti šeši stovai informacijai  skelbti.  Ilsėdamasis ar pramogaudamas žmogus turi žinoti pagrindines elgesio prie vandens taisykles, tarnybų telefonų numerius. Nežinia, ko gali prireikti, o bėdos ištikti žmonės pasimeta, panikuoja, nebežino, kur ieškoti informacijos.  Informaciniai stovai  tokią paskirtį – pagelbėti ir informuoti – atliks. Naujosios Akmenės kaimiškosios seniūnijos seniūnas R. Žilaitis papasakojo, kad nupirkta ir jau pritvirtinta didžioji dalis gelbėjimo priemonių: virvės, gelbėjimo ratai, kai ratas nukabinamas, įsijungia signalizacija, pranešdama, kad reikia pagalbos. Nupirkti ir sudėti plūdurai, kurie informatyvūs jaunimui ir su vaikais į paplūdimį atvykusiems tėvams – rodo gylį, pažymėtas 1,10 metrų ir 1,40 metrų gylis. Jie sumontuoti Ramučių, Sablauskių, Menčių maudyklose.  Seniūnas užsakė ir nupirko gelbėjimo įrangos keliais komplektais daugiau.

Apsilankiau trijuose paplūdimiuose, ir du, mano nuomone, ne patys geriausi  maudytis.

Daugiau – Roma Jonikienė trečiadienio, liepos 1 d., VIENYBĖJE