Vasaros karštymetis krašto muziejuose: tradicinės šventės, loterijos ir parodos

Turistinis sezonas jau prasidėjo: į išvykas išsiruošė ir moksleivių, ir senjorų grupės bei pavieniai keliautojai. Ekskursijas po Papilės apylinkes ir rajoną vedanti Rita Masiulienė džiaugiasi dėmesiu mūsų kraštui. Atgyja veiklos ir krašto muziejuose.
Akmenės krašto muziejaus direktorė Lionė Stupurienė patvirtina, kad turistinis sezonas prasidėjo. Tačiau, anot direktorės, jis neprimena prieš pandemiją buvusio ir gal jau niekada nebeprimins, pandemija pakeitė visą pasaulį, pakoregavo žmonijos vertybes, visus nuleido ant žemės nelabai minkštai, skaudžiai, su nuostoliais ir netektimis.
L. Stupurienė sako, kad muziejuje nenumatoma ypatingų pokyčių: teikiamų paslaugų yra tikrai pakankamai, jos visos pateiktos muziejaus svetainėje, daug edukacijų siūloma tiek kultūros pasui, tiek visiems lankytojams, atnaujinti pažintiniai maršrutai po Akmenę, Papilę, Paragių apylinkes.
“Muziejus yra pakankamai statiškas objektas, ekspozicijos nekeičiamos ir tokio tikslo nėra, keičiamos parodos, bet irgi ne taip dažnai, nes muziejus – ne parodų salonas,” – sako direktorė L. Sytupurienė. – Šiuo metu eksponuojama personalinė Sonatos Pocienės tapybos darbų paroda.
Lietuvos kultūros tarybos konkursui muziejus yra pateikęs tris paraiškas, regioninė ekspertų taryba savo vertinimą jau atliko, dabar vertina ekspertai Vilniuje ir tik tada bus skelbiami rezultatai.
Papilės Simono Daukanto muziejaus vadovė Ernesta Šmukštaitė- Burkė šiuo metu visas jėgas skiria pasirengimui tradicinei poezijos šventei, kuri šiemt vyks liepos 10 d., 19.00 val.
Kol kas turistų antplūdžio nesulaukia, tačiau, tikisi, kad vasarai įpusėjus, muziejų aplankys ne vien tik pavieniai lankytojai. Kai tik atlaisvėjo suvaržymai dėl COVID-19 ligos plitimo, Simono Daukanto muziejaus socialinio tinklo Facebook’o paskyroje paskelbė momentinę loteriją, kuria itin susidomėjo į muziejų atvykę lankytojai. Muziejaus vadovė sako išdalijusi įvairių prizų, susijusių su Simonu Daukantu ir mūsų kraštu. Beje, ši momentinė loterija tęsis visą vasarą.
Ekskursijų vadovė Rita Masiulienė sako, kad vietiniam turizmui ir 2020 metai buvo palankūs, ir šių metų vasara jau daug žadanti. Akmenės krašte lankosi ne tik tie, kas ir seniau mėgo po Lietuvą keliauti, bet ir tie, kuriuos patraukdavo tolimi kraštai. Todėl malonu, kad nemažai atvažiavusiųjų stebisi: kokia turtinga, kokia patraukli Akmenės žemė. Aplanko ne tik karjerus, tapusius Akmenės rajono vizitine kortele. Su gide Rita paprastai kelionę pradeda Papilėje, kur galima Simoną Daukantą menančius ženklus atpažinti, kur keliautojo akis grožisi skoningomis gėlių kompozicijomis, ką patys ne visada mokame pastebėti. Visada pasiūlo stabtelėti Akmenėje, sužibusioje po mažosios kultūros sostinės ženklu, kur miesto aikštė taip ryškiai pateisina mūsų rajono vardą. Ypač visus stebina Akmenės gamtos ir kultūros parkas.
Kas atvažiuoja? Važiuoja organizuotai, nemažai moksleivių grupių pagal kultūros paso programas. Populiaru važiuoti draugų ar giminių grupelėms. Geografija irgi įvairi: iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Radviliškio, Plungės. Tauragės. Atvažiuoja net iš Alytaus. Dalis keliautojų apsistoja porai dienų. Ekskursijų vadovė sako, kad daug tikisi iš kuriamo Akmenės turizmo klasterio: pagal svečių poreikius galėtume pasiūlyti ir nakvynę, ir maitinimą, ir užsiėmimų bei pramogų.
Daugiau Lilija Smalakienė trečiadienio, birželio 23 d., VIENYBĖJE.