Veiklos rodiklis – stabilumas

Informacija apie vienos ar kitos kredito unijos likvidavimą pastaruosius kelerius metus ne naujiena. Vien šiemet pranešta apie dvi veiklą sustabdančias unijas. Tad kredito unijos „Tikroji viltis“narių visuotiniame susirinkime nuskambėję teigiami skaičiai džiugino visus. Išsamioje valdybos ataskaitoje pirmininkas R. Stonkus akcentavo, kad šalyje iš viso veikia 72 unijos, Centrinė kredito unija vienija 60 iš jų. Praėjusiais metais visas unijas tikrino nepriklausomi turto vertintojai ir Lietuvos bankas, ne visoms pavyko pereiti vertinimo filtrą. „Tikroji viltis“ vienija beveik 4 tūkstančius narių ir šiuo skaičiumi yra dešimtoje vietoje šalyje. Pagal aktyvų dydį – ji yra penkioliktoje pozicijoje. Praėjusiais metais mūsų unija valdė 8,8 mln. eurų indėlių, išdavė 6,1 mln. eurų paskolų, turi 9,6 mln. eurų vertės turto. 2016 metų veiklą vainikavo 28,4 tūkst. eurų pelnas.

Daugelį metų unijos paskolų komitetui vadovaujanti A. Noreikienė, apžvelgdama praėjusius metus, sakė, kad pavyko išvengti rizikų, unijos nariai dažniausiai prašo skirti vartojimo paskolų, būsto įsigijimo paskolos sudaro 27 proc. visų išduotųjų skaičiaus. Nemažai paskolų buvo skirta žemei pirkti, žemės ūkio verslo plėtrai, technikai įsigyti. Didžiausia išduotos paskolos suma sudarė 300 tūkst. eurų, vidutinis dydis – 12,5 tūkst. eurų. Tarp tų, kurie prašė skirti paskolų, buvo ne tik mūsų, bet ir Šiaulių ir Mažeikių rajonų gyventojų.

Mintimis apie unijų veiklos perspektyvas pasidalijo Lietuvos Respublikos Seimo narys V. Ąžuolas, ilgus metus dirbęs unijos stebėtojų taryboje. Išėjęs į politiką, veiklą unijoje sustabdė. Susirinkimas stebėtojų tarybos nare išrinko G. Urbaitienę. Unijos nariai žiūrėjo Naujosios Akmenės kultūros rūmų A. Gričiutės vadovaujamo teatro spektaklį „Apsėstieji“.

Julija SEJAVIČIENĖ

Visas rašinys balandžio 5 dienos „Vienybėje“