Vieno klausimo interviu

Kodėl brangsta mediena?

Lyg iš giedro dangaus trenkė žinia – tyliai tyliai, iš anksto apie tai nediskutavus, pranešta: pabrango mediena. Ypač medienos gaminiai – biokuras, malkos. Ir kainų pokyčiai įvyko prieš šildymo sezoną, kai gyventojai, o ir biokurą naudojančios įmonės ruošiasi šaltajam metui. Kodėl brangsta malkos?

Darius GODELIS, Papilės girininkijos girininkas: „Medienos trūkumo nėra, miškai auga, bręsta. Kertame pagal nustatytas normas, jos nesumažintos. Mano supratimu, skandinavai pakėlė supirkimo kainą už popiermedį – tai smulkioji mediena (malkos, medžiaga biokurui gaminti). Tai verslas, jei gali parduoti brangiau, tai ir parduodi.

Žilvinas GAURONSKIS, Akmenės rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas: „Nepasakyčiau, kad sumažėjo miškų, kertama pagal leidimus. Kainų skirtumą į didžiąją pusę pajuto įmonės, aukcione privalančios pirkti biokurą gyvenamųjų namų šildymui. Pabrangus kurui, padidės ir šildymo mokestis. Kainas diktuoja rinka. Pavyzdžiui, medžio granulės tapo brangiu kuru. Ko gero, kai viskas po truputį brangsta – kuras, darbo jėga, pabrangsta ir galutinė produkcija, už kurią jau sumoka vartotojas.“

Romos Jonikienės interviu šeštadienio, rugsėjo 8 d., „Vienybėje“.