Vieno klausimo interviu. Ar būtina dalyvauti rinkimuose, nors „nėra“ už ką balsuoti?

Vis dažniau girdisi diskusijų ir abejonių – ar reikia eiti balsuoti net tuomet, kai, tavo nuomone, nėra už ką balsuoti. Tiksliau, asmenys, sutikę balotiruotis, neatitinka įsivaizduojamų lyderių. Vieni teigia, kad dalyvauti rinkimuose ir balsuoti būtina, juk kuri nors partija ar asmenys bent iš dalies atitinka balsuotojo interesus. Kiti pataria būtinai dalyvauti – juk galima balsuoti prieš visus.

Jolanta EIDIMTIENĖ, Naujosios Akmenės gyventoja: „Juk nėra taip, kad nė vienas kandidatas į prezidentus, nė vienos partijos sąrašas netiktų. Kiekviename sąraše rastume asmenų, kuriems simpatizuojame. Pasirinkti už ką balsuoti visada galime. Nė karto nesu sugadinusi biuletenio tyčia arba balsavusi prieš visus. Dalyvauti išrenkant valdžią būtina, netgi, jei tavo pasirinktas kandidatas pralaimės, žinosi atlikęs pareigą. Yra valstybių, kuriose įstatymu numatyta dalyvauti rinkimuose, jei neatvyksti balsuoti – baudžia realia pinigine bauda.”

Boleslovas DUMSKIS, apsaugininkas prekybos centre: „Prezidento rinkimuose viskas aišku – yra kandidatai, visi iš Lietuvos, apsisprendi, kuris labiausiai tinka, balsuoji. Iki šiol neaiškūs (kalbu apie save) rinkimai į Europos parlamentą. Sunkiausia pasirinkti už ką balsuoti savivaldybių rinkimuose. Viename sąraše geras pažįstamas, darbštus, doras žmogus, bet jo partija nepatinka. Kitame sąraše giminaitis, pagelbėčiau žmogui, bet pats sako, kad vargu ar pateks į Tarybą… Partija, kuriai simpatizuoju, kandidatais pasirinko „senukus”, nenoriu balsuoti už vyresnius nei pats esu.”

Šeštadienio vasario 2 d. VIENYBĖJE numeryje  kalbino Roma JONIKIENĖ.