Vieno klausimo interviu. Ką suprantate apie vaučerius?

Tuo tarpu, kai žinomiausi šalies ekonomistai Vyriausybės planą stabdyti augančias maisto produktų kainas vadina grįžimu į praeitį, tautiečiai pokalbių svetainėse juokauja ir tyčiojasi sakydami, kad valdžia ilgisi teisės dalinti, ir taip rodyti savo galią. Keisčiausia, kad apie vaučerius palankiai  kalba ne ekonomistai, o Premjero patarėjai literatai. Tiesa tokia, kad liaudis, kuriai teks vaučerių reformą ištverti, nedaug ką apie juos žino. Ką suprantate apie vaučerius?

Lina STONČIENĖ, interneto tiekimo paslaugų administratorė: „Išties keista, kad prie šiandieninių asmens kontrolės būdų, kai galima pašalpų gavėjus priversti netgi sąskaitas parduotuvėse pirktų prekių susirinkti ir saugoti, prigalvojama naujų „a‘ le“ gyvenimą lengvinančių priemonių. Nors iš smalsumo, jei kiekvienas galės nusipirkti vaučerių, jų nusipirksiu. Iki šiol neradau išsamios informacijos, kaip sistema veiks. Jei teisingai suprantu – valdžia sukurs skyrių ar departamentą apskaitai, dar reikės kontrolierių, kurie sužiūrėtų – ar nepiktnaudžiaujama. Kiek papildomų išlaidų! O juk tie milijonai galėjo atitekti sunkiomis ligomis sergančių vaikų vaistų kompensacijoms, patogių palatų įrengimui. Nereikėtų televizijos laidose prašinėti žmonių aukoti pinigėlių.“

Vyginta STONIENĖ, Akmenės seniūnijos socialinio darbo organizatorė: „Išgirdę naujieną apie galimą vaučerių įvedimą, diskutavome su kolegomis, kaip tai būtų realybėje. Atsakymo kol kas neradome. Socialiniai darbuotojai daug darbų patys atlieka, kai teikia pagalbą, netgi dokumentus už socialiai remtinus asmenis sutvarko. Ko gero, ir vaučerius teks mums tvarkyti. Jei jie bus įvesti, pirmiausia patiems darbuotojams reikės perprasti sistemą. Ar mūsų rajone bus parduotuvių, parduodančių už vaučerius, kur pardavinės vaučerius? Kol kas vien klausimai be atsakymų. Mes tokį darbą dirbame – padėti, pagelbėti.“

Romos JONIKIENĖS rašinys gruodžio 8 dienos „Vienybėje“.