Visi mūsų išrinkti

Naujai  išrinkta ir balandžio 15 – ąją Dievo vardu prisiekusi  rajono savivaldybės taryba pradėjo darbą. Lyderiauja socialdemokratai, prie jų prisijungė valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, tad dauguma šimtaprocentinė. Šios dvi partijos, tiksliau jų lyderiai, meras V. Mitrofanovas ir Seimo narys  V. Ąžuolas pasirašė koalicijos bendradarbiavimo sutartį. Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų  partijas atstovaujantys Tarybos nariai  V. Sudaris ir J. Dunauskaitė patvirtino dirbsiantys opozicijoje, opozicionierių bus septyni.

Opozicija yra puikus būdas žinoti, kas išties vyksta valdžioje, apie ką kalbama, dėl ko tariamasi. Svarbiausia, sprendimai nebus priimami principu: „valio ir visais balsais už.“ Liaudis  dėl  opozicijos atsiradimo tampa svarbi, o viešai išsakyta nuomonė sąžinės balsu beldžiasi į smegenis. Ši Taryba marga išrinktųjų amžiumi – nuo solidžių pensininkų iki jaunų, entuziastingų, tikinčių, kad savo buvimu valdžioje keis pasaulį. Didesnė dalis Tarybos narių yra paties darbingiausio amžiaus: nuo 40 ir daugiau.

Kai iškilmingame pirmajame rajono tarybos posėdyje J. Dunauskaitė perskaitė pranešimą apie darbą opozicijoje, meras V. Mitrofanovas paskelbė apie koalicijos sudarymą ir informavo, kad socialdemokratų frakcijai vadovaus Tarybos narys, socialdemokratas  V. Vanagas.  Frakcijai vadovaujantys asmenys keisis rotacijos principu, žodžiu, amžinai nevadovaus.  Posėdžio pertraukų metu kalbinau  politikos naujokus, nes jų optimizmas užkrečiantis.  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, dabar Tarybos narys G. Adomaitis buvo itin populiarus tarp žiniasklaidos, jį filmavo, kalbino. „Esu nustebintas tokio didelio  parodyto dėmesio. Man darbas Taryboje, tikiuosi, bus galimybė įsitikinti, ką išties gali savivaldos atstovas. Ar įmanoma įvykdyti pažadus,“ – sakė pirmą kartą į Tarybą išrinktas jaunas vyras. Šioje Taryboje Sporto centras turi net du atstovus – socialdemokratus S. Momkauską ir R. Mačiuvienę, abu jauni, tikėkimės nepalenkiamo stuburo.

Daugiau Romos Jonikienės rašinyje šeštadienio, balandžio 20 d. „VIENYBĖJE“.