Viskas, kas auga, reikalauja laiko

Taip apie pirmuosius Akmenės rajono meno mokyklos veiklos metus, sakė mokyklos direktorė Irina Mikulevič. Šiomis dienomis mokykla išleidžia pirmąją meno mokyklos absolventų laidą. Mokyklos baigimo pažymėjimai praėjusią savaitę įteikti Naujojoje Akmenėje, pirmadienį – Akmenėje, o antradienį – Ventoje. Metai paženklinti ne tik struktūrinių pokyčių, bet ir pandemijos iššūkių. Bet ugdymo procesas nesustojo, ir mokslo metai baigti.
Akmenės rajono meno mokyklos, kuri sujungė tris muzikos mokyklas, direktorė Irina Mikulevič sako, kad tai buvo išbandymų metai. Pirmiausia, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai kraustėsi į naujas patalpas „Saulėtekio” pagrindinėje mokykloje. Tada prasidėjo struktūriniai pokyčiai. Reikėjo iš dviejų funkcionuojančių struktūrų, sukurti vieną, bendrą, inovatyvią ir sėkmingai funkcionuojančią struktūrą, veikiančią trijuose miestuose, bet einančią vienos mokyklos tikslų keliu. Irina Mikulevič sako, kad viską įveikė per pamokas iš klaidų, per patyrimą ir asmeninę patirtį.
Naujo į bendruomenę įnešė ir trys nauji specialistai. Du nauji teatro mokytojai – Kazimieras Šiaučiūnas Naujojoje Akmenėje ir Viktorija Čapienė – Ventoje. Dovilė Mučinskienė – mokyklos direktorės pavaduotoja.
Mokyklos laukia pokyčiai – kitais metais absolventų nebus. Prisideda dar vieni mokslo metai.
Didžiuodamasi pirmosios meno mokyklos laidos absolventais, direktorė Irina Mikulevič sakė, kad ne konkurencija, ne lenktynės atneša rezultatų, o bendras darbas ir bendra kūryba. Kad mokykla išaugtų, reikia laiko. ”Stipriam reikalui reikia laiko. Viskas, kas auga, reikalauja laiko. Jei tampysime augalą, jis nuo to greičiau neužaugs, jį reikia nuolat puoselėti”, – sako Irina Mikulevič.
Daugiau Lilija Smalakienė trečiadienio, birželio 23 d., VIENYBĖJE.