Žinau, ko nenorėsiu…

Baigdamas sutvarkyti peraugusią seną slyvų gyvatvorę Giedrius pasakė: „Jau tikrai žinau, kad niekada prie namų nenorėsiu slyvų gyvatvorės“.  Tai  buvo lyg dar vieno įveikto iššūkio patirtis. Tai ne vienintelė patirtis, kurią  dar trisdešimtmečio  nesulaukęs vaikinas vertina kaip išmoktą pamoką. Jis turi įvairių  patirčių ir tokių, kokiomis   nesididžiuojama. O kalbėti apie tai vaikinas ragina todėl, kad parodytų, jog žmogus gali pakeisti daug savo gyvenime. Jei tik nori ir pasistengia. “Nenoriu nieko slėpti, ilgai slėpiausi, labiausiai nuo savęs…”, – sako vaikinas.

Giedrius sako, kad jam patinka priimti iššūkius, išbandyti ką nors naujo, išbandyti save.

Istorija išsivyniojo paprastai, geriant arbatą. Norėdama pavaišinti, pasiūliau saldumynų. „Ne, saldumynų nevalgau, – pasakė vaikinas ir iš kišenės išsitraukė saują riešutų.  – Tai ir  bus mano pavakariai.“

Nesupratau, kodėl jaunas vyras rytą praleidęs sporto salėje, o popietę dirbęs nelengvą darbą kratosi vaišių. „Nebenoriu grįžti į savo būseną, kai negalėjau pasilenkti  net batų užsirišti dėl antsvorio“, – paaiškino vaikinas. Sunku buvo patikėti žvelgiant į dailiai nuaugusį raumeningą vaikiną.

Ir ne tik tai yra  iš jo buvusio gyvenimo, kur sakėsi nenorįs grįžti. Kalbėjomės apie ryžtą imtis pokyčių, laikytis režimo. „Čia niekai, palyginti su tuo, ką keičiu iš esmės“…

… Vasarą jis išbandė ir dar vieną ekstremalų  potyrį – šuolį  nuo didelio aukščio su virve.  Laisvo kritimo pojūtis, adrenalinas ir smagumas, kad įveikei… O “Alfa run” 10 kilometrų bėgimo su 30  kliūčių varžybose buvo trečias iš daugiau nei 200 dalyvių.  “Buvau laimingas, net pats sunkiai patikėjau, tėtis taip pat  džiaugėsi ir didžiavosi, turėjau stiprų palaikymą, tai stiprino ir įkvėpė nesustoti, nors  buvo labai sunku…”- prisimena patirtį Giedrius.

Visas Lilijos Smalakienės rašinys šeštadienio, rugsėjo 21 d., VIENYBĖJE.