Akmenės krašto ambasadoriai. Dekanė Ginta

Medicina ir pedagogika – dvi tarytum tolimos viena nuo kitos mokslo sritys. Bet kai jas susieja socialinis darbas,  supranti, kaip tai artima. Puikiausia tų mokslų bendrumo iliustracija – kraštietės Gintos Gerikaitės darbas. Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanę Gintą Gerikaitę kalbina Ramūnas ŽIMANTAS.

Kas esi dabar? Kaip save pristatai, tarkime, rašydama elektroninį laišką, ar telefoninio pokalbio pradžioje?

Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Ginta Gerikaitė.

Gyvenimo Naujojoje Akmenėje piešinys. Kas jame?

Piešinyje būtinai būtų saulė, daug medžių, sodriai žalia žolė, ant suolo sėdintys kaimynai, sodo obelys pilnos obuolių ir už jų, tolumoje, aukšti kaminai, iš kurių kyla balti dūmai.

Gimtinės prisiminimuose dažniausia regi…

Namus, tėvus, nuoširdžius, draugiškus ir jautrius kaimynus, bendraklasius, sodą, Naujosios Akmenės kultūros rūmų vaikų dailės studijos “Saulėtekis” kolektyvą, kur mokytojai Milevičiai mokė kūrybiškumo piešimo, keramikos užsiėmimuose, lėlių teatro vaidinimuose.

Kokie žmonės padėjo formuoti tavo požiūrį į pasaulį, santykius su kitais žmonėmis?

Be abejo tėvai. „Ąžuoliuko” darželį lankiau tik vienerius metus, bet dvejose grupėse- vienoje grupėje gyvybiniai poreikiai – mityba ir miegas, kitoje – užsiėmimai ir išleistuvių programa. Į mokyklą išėjau būdama šešerių, anuomet tai būdavo reta. Prisimenu darželio auklėtojas G. Milevičienę, neseniai Anapilin išėjusią vedėją E. Simonavičienę (palaikėme glaudų ryšį). Jau minėjau Dailės studiją „Saulėtekis“. Be abejo mokykla ir visi mokytojai. Džiaugiuosi, kad likęs ryšys su klasės auklėtoja Z. Kupriene, ji mokė atsakingai, kruopščiai dirbti, mokė bendravimo etikos ir kultūringo elgesio. Džiaugiuosi ir bendraklasiais, kurie taip pat formavo santykius, ne veltui rašydavome nuomones, prisiminimus  to laikmečio tradicijose. Šauni klasė buvome. Supratau, kokia jėga slypi komunikacijoje, jei jos pagrindas yra etiškas elgesys.

Visas interviu šeštadienio, sausio 23 d., VIENYBĖJE.