Akmeniškiai – taikdariai Afrikoje

Ketvertui akmeniškių iš rajono KASP Prisikėlimo apygardos 6 rinktinės  dar neišblėso prisiminimai iš pusės metų trukusios Jungtinių Tautų vadovaujamos stabilizavimo misijos MINUSMA uždaroje bazėje Malio Respublikoje Gao mieste.

Malis yra priėjimo prie jūros neturinti šalis Vakarų Afrikoje. Per šią šalį teka Nigerio upė, kuri teikia geriamąjį  vandenį bei yra žuvies šaltinis. Didžiąją dalį šalies užima  lygumos.  Pagal teritorijos dydį Malis užima 24 vietą pasaulyje, o didžioji šalies  teritorijos dalis yra pietinėje Sacharos dykumos dalyje. Būtent šioje didžiulėje žemėje  veikia įvairios teroristinės grupės.

Atranka į misiją

32 lietuvių savanorių karių būryje į tolimą centrinės Afrikos valstybę balandžio pradžioje vyko kuopininkas viršila Arūnas Šimulionis, vyresnieji eiliniai Irmantas Šimulionis ir Dainius Grigaliūnas, eilinis Saulius Širvinskas. Irmantui Šimulioniui tai buvo antroji misija – pirmą kartą į Malio Respubliką jis vyko 2017 metais. Šiemet misijoje dalyvavo ir profesionalios karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai.

Siekdamas patekti į misiją, karys turėjo pareikšti norą savo kuopos vadui. Tad pirminė atranka vyko čia pat. Kitas etapas – atranka rinktinėje, kurioje kandidatus pristatydavo ir tvirtindavo tinkamas kandidatūras dešimties kuopų vadai.

Po atrankos – fizinių pratybų laikotarpis. Jis prasidėjo pernai rudenį. Užsiėmimai vykdavo savaitgaliais. Pratybos truko iki šių metų kovo pradžios, užbaigtos  vertinimu…

Daugiau Ramūno Žimanto  publikacija trečiadienio, lapkričio 18 d. VIENYBĖJE.