Apie bendramokslę

Didžiuojamės mūsų krašto gabiais ir kasdien vis stipriau pasaulį apkabinančiais jaunuoliais. Jie talentingi įvairiose srityse ir apie save bei draugus dalijasi žinia plačiai. Akmenės gimnazijos moksleivė Rusnė POŠKUTĖ parašė jautrų straipsnį apie bendramokslę Akmenės gimnazistę Emą ŠLIAŽAITĘ. Siūlome „Vienybės“ skaitytojams pasidžiaugti geromis emocijomis.

Mažas miestelis augina didelius talentus

Japonų ugdymo filosofas Šinici Suzuki teigia, jog esminis jo pedagogikos principas – kiekvienas gali išmokti. Ne kartą esame girdėję pasakymą, kad norint sulaukti rezultatų prireikia 1procento talento ir 99procentų darbo. Būtent apie tai pasakoja Suzuki metodika. Š. Suzuki pastebėjo, kad nereikia įgimto talento, tam kad vaikas būtų sėkmingas, tereikia didelės potencijos talentą išsiugdyti, taip pat svarbu augančiai asmenybei suteikti saugią terpę, kur vaikui būtų galima tobulėti. Juk kalbėti išmokstame girdėdami, kaip tai daro aplinkiniai.Apie sėkmes ir nesėkmes mokantis pagal Suzuki metodą pasakoja Ema Šliažaitė – buvusi Meno mokyklos  mokinė, kurios muzikinis kelias prasidėjo nuo penkerių metukų, o dabar penkiolikmetė mergina jau mokosi priešpaskutinį – šeštąjį Suzuki sąsiuvinį.

Ema, paklausta, kaip prasidėjo kelias muzikos mokykloje, atsakė, kaip ir daugelis vaikų: „Pirmiausia muzikuoti pradėjo mano draugė. Kai buvau penkerių metukų mama paklausė ar aš irgi norėčiau pamėginti. Tuo metu kaip tik žiūrinėjome instrumentus ir rinkomės man patraukliausią. Pianinas buvo pirmasis instrumentas patraukęs mano dėmesį, man pasidarė labai įdomu, tad nieko nelaukiant susiradome mokytoją ir taip pradėjau groti.“…

Visas rašinys vasario 11 d. numeryje

Rusnė POŠKUTĖ