Ar būtinas „žiemos – vasaros“ laikas?

Teigiama, kad   laikrodžio rodyklių sukiojimas padeda racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą. Ką jūs manote apie „žiemos – vasaros“ laiką?

Zonė MITUZAITĖ, Naujosios Akmenės miesto gyventoja: „Esu prieš laiko kaitaliojimą, bet suprantu, kad įsipainiojus į tą žaidimą, taip lengvai nebepasitrauksi. Juk prie laiko kaitos pritaikyti lėktuvų, traukinių, laivų tvarkaraščiai – didelė pasaulio dalis sujungta į bendrojo laiko sistemą. Kai persukamas laikas, aš jaučiu. Kaip bebūtų, organizmas pripranta prie tvarkos, žino, kada prabusti, kada valgyti. Sutinku, kad pensininkams (esu pensijoje) kur kas lengviau prisitaikyti, nes niekur nebeskubame, sukinėjamės namuose. Dirbantiems žmonėms ir vaikams sunkiau. Abejoju, ar tikrai yra kokios nors ekonominės naudos. Neteko skaityti informacijos, kiek sutaupoma sukiodami laikrodžius.”

Alma JUZUMIENĖ, Papilės Simono Daukanto gimnazijos pradinių klasių mokytoja: „Teigti, kad būtent laiko keitimas blogai veikia pradinukų aktyvumą ir informacijos imlumą, negaliu, tačiau, mano manymu, įtakos turi. Ypač pavasarinis paankstinimas. Daug gimnazijos mokinių gyvena kaimuose. Jie turi keltis prieš šešias, o keliolika minučių po septynių jau būna klasėje. Pirmoji pamoka – prabudimo pamoka, vaikai mieguisti, vangiai įsijungia į darbą. Jie neatlaiko krūvių ir jau nuo ketvirtadienio atrodo pavargę. Vakare jie neužmiega. Aš pati jaučiu laiko kaitą, nes sunku vakarais užmigti. Nežinia, kiek pavyksta sutaupyti keičiant laiką, tačiau sveikatai nėra gerai.“

Kalbino Roma JONIKIENĖ