Aštuntokas laužo stereotipus

Jis talentingas. Tokių kaip jis – reta. Šių ir panašių vertinimų  apie Naujosios Akmenės muzikos mokyklos kanklininką Modestą Ulberkį  esame girdėję po jo laimėjimų konkursuose ar po sėkmingų pasirodymų koncertuose. Tačiau  po Modesto  rečitalio, su draugais surengto „Saulėtekio“ progimnazijos salėje,  supranti, kuo šis aštuntokas yra ypatingas ir kokią ypatingą mokytoją jis turi.

Taigi iš karto apie stereotipus. Kanklės  –  lietuvių tautinis muzikos instrumentas. Nors užburiantis savo stygų skambesiu, bet yra labai senas.  Galima sakyti net  sakralus instrumentas, kuriuo buvo skambinama ypatingomis progomis.   Tačiau dabar jau jos tapo universaliu instrumentu, tad  ir Modestas grojo įvairią muziką. Grojo vienas, duetu su Silma Lalaite ir kartu su ansambliu „Arpedžio“. Skambėjo lietuvių, prancūzų, japonų, rusų  kompozitorių kūriniai, grota klasika ir populiarioji muzika.  Modestui akompanavo mokytoja J. Pakatilytė. Kitas stereotipas, kad  kanklės – moteriškas instrumentas. Šį stereotipą Modestas sėkmingais sulaužė, nors jis ir yra vienas iš retų vaikinų, skambinančių kanklėmis. Ir dar  – ne į kiekvieno aštuntoko pasirodymą suvažiuoja tiek svečių, kurie negaili ir pagyrimų, ir nuoširdžių linkėjimų.

Koncertą vedė mokytojai  A.  Savčikienė ir  V. Bogavičius, kurie ne tik pasakojo apie Modesto ir jo draugų laimėjimus, pristatė programos kūrinius, pasakojo apie kūrinių autorius.  Laimėjimų Modesto ir jo draugų  muzikinėje biografijoje netrūksta. Kasmet  Modestas pelno kokio nors konkurso diplomą, o kartu su ansambliu „Arpedžio“  jų dar daugiau.

Modestus turi ypatingą talentą, ir ypatingą mokytoją. Mokytoja Loreta Rimkuvienė  ne tik specialybės mokytoja.  Ketverius metus ji augina ir puoselėja Modesto muzikinius gebėjimus, rūpinasi ir kitais jo reikalais. Tad  Modesto laurais reikia dalintis abiem.

Lilijos Smalakienės rašinys šeštadienio, birželio 1 d. „VIENYBĖJE“.