Aukso luito įsidėti į kišenę neskubama

Tiesą sakant, aukso luito į kišenę neįsidėsi – įsidėjęs pavargsi nešiotis. Tačiau į kuprinę įsidėti būtų patogu. Spalio 26 dienos rajono tarybos posėdyje patvirtintos nuostatos ir priimtas sprendimas dėl trūkstamos specialybės gydytojų skatinimo dirbti Savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigose.

Terpė mūsų krašte gydytojui susirasti  darbą ypatingai tinkama. Tačiau specialistų nėra. Bėda, kad turime labai daug konkurentų – visuose rajonuose trūksta gydytojų, vadinasi, darbo ieškantis specialistas renkasi jam geriausią variantą. Rajone įsidarbinti sutikusiam gydytojui siūlomas aukso luitas – 35 tūkstančių eurų rezidentūros studijų mokesčio kompensavimas, yra ir kitų paskatų – 20 tūkstančių eurų vienkartinė piniginė išmoka.

Logiška sakyti, kad šalyje, mūsų rajone ypatingai, nėra kitos tokios profesijos, kaip gydytojo,  už kurią specialistui siūlytų aukso luitą. Ir dar su žiburiu  reikėtų ieškoti, kas tą auksą paimtų. Situacija išties rimta, jei medikų negundo, didžiulės piniginės išmokos, tūkstančių eurų  paskatos, per du tūkstančius perkopęs atlyginimas, savivaldybės skiriamas butas. Kada laikrodininkui ar spynų meistrui, galiausiai apželdinimo specialistui pasiūlys bent dalį tiek eurų įsikūrimui, kiek gautų gydytojas?

Baugu pagalvojus, kas bus su ligonine ir poliklinika, jei tikint kalbomis, į naujai steigiamą, šiuo metu remontuojamą sveikatos centrą rajono centre dirbti išeis visi šeimos gydytojai? Ar yra koks išmanus planas? Iš kitos pusės, Savivaldybei privačia praktika užsiimantis sveikatos centras naudingas – mažiau valdiškų rūpesčių. Kas bus su Naujosios Akmenės poliklinika, informacijos neturime, tad nebėkime įvykiams už akių.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, lapkričio 18 d. VIENYBĖJE.