Be neigiamų emocijų

Susitikus su valstybės vadovais, atsakingais pareigūnais sudaroma galimybė paklausti apie tai, kas ilgą laiką sukosi mintyse. Dažniausiai yra taip, kad neigiamas emocijas, neatsakytus klausimus nešiojamės savyje ir pykstame, o pasikalbėję su išmanančiais žmonėmis – atlėgstame. Apie švietimą ir nesibaigiančias reformas šioje srityje gerą nuomonę suformuoti nelengva. Apie tai kalbėti Akmenės rajono švietimo įstaigų vadovai turėjo progą gegužės 31 dieną. Mūsų krašte lankėsi ir susitikimuose dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, ministrės patarėjas komunikacijos klausimais Dainoras Lukas, patarėja bendrojo ugdymo klausimais, programos „Tūkstantmečio mokykla“ vadovė Agnė Andriuškevičienė.

Ministrės vizitas rajone prasidėjo susitikimu Savivaldybės meru Vitalijumi Mitrofanovu, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Dariumi Rekiu, vicemeru Tomu Martinaičiu, mero patarėja Inga Vismantiene, kitais Savivaldybės specialistais. Skirtas pusvalandis informaciniam pokalbiui apie Akmenės rajono švietimo būklės aptarimą, naujos idėjos – Tūkstantmečio mokyklų programos įgyvendinimo perspektyvą,  taip pat pristatyta ikimokyklinio ugdymo įstaigų prijungimo prie gimnazijų tinklo idėja, kas mūsų rajone jau įvykę.

Antras susitikimas vyko Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje. Daugiausia laiko skirta pokalbiui su Akmenės krašte apsigyvenusiais ukrainiečiais, mokyklą lankančiais jų vaikais. „Saulėtekyje“ suformuotos dvi klasės – jaunesnio pradinio ir vyresnio amžiaus vaikams.  Ministrė su kartu atvykusiais patarėjais susitiko ir kalbėjosi su rajono sporto centro direktoriumi Mančiu Mačiumi. Direktorius pristatė sporto ir sveikatingumo centro rekonstrukcijos projektą.

Daugiausia laiko truko susitikimas su rajono švietimo, kultūros, sporto įstaigų vadovais Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo   centre…

Visas rašinys birželio 4 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ