Džiaugtis gyvenimu reikia išmokti

Ne savo noru, o moters pastūmėtas… tokia kryptimi  galėtų dėliotis šis pokalbis. Bet iš kitos pusės, jei pats nenorėsi, tavęs niekas ir niekur nepastūmės. Kokia buvo aktyvios veiklos, iš kurios nebegali pasitraukti, pradžia – prisimena tik patys dalyviai, bendruomenė žino vieną dalyką, kad tokių žmonių jiems reikia. Kai padėkos renginyje pagerbė alkiškietį Juozą ČERNIAUSKĄ, iš salės girdėjosi šūksniai: „Šaunuolis Juozas“, o jo gyvenimo draugę Alkiškių seniūnaitę, klubo „Žėrutis“ pirmininkę Ireną Levinienę kažkas šalimais sėdėjęs ragino lipti į sceną kartu su Juozu, ir sakė – Irena, tu užsidirbai dalį apdovanojimo.

Nuojauta šnibždėjo, kad tuodu alkiškiečius Juozą ir Ireną reikia kalbinti kartu. Be Irenos veiklumo ir atkaklumo Juozas kaži ar būtų taip „giliai įklimpęs“ į kaimo bendruomenės reikalus. O Irena be pagalbininko irgi sunkiai išsiverstų. Aktyvūs žmonės patvirtins, kad daugybė veiklų sukasi tik todėl, kad yra entuziastų, nes pinigais kaimo bendruomenių, klubų veiklose nekvepia.

Be abejo, pakalbinau Juozą Černiauską pažįstančius alkiškiečius, tik šie prašė jų „neišduoti“, nes vyrui būsią nepatogu dėl pagyrimų. Sakė, Juozas iš tų gero, sugyvenamo charakterio žmonių, kurie patys supranta, kad tau reikia pagalbos. Ir kaži kaip paprastai, nepastebimai padeda. Tad nesijauti skolingu. Kaimynystė  su Juozu ir Irena aplinkiniams tvirta, nes gatvelėje, kurioje gyvena, visi kartu imasi įvairiausių idėjų įgyvendinimo. Juozas savo mokytoju įvardina Maigonį Gašpuitį, garbaus amžiaus alkiškietį, kuris išmokino daugybės darbų. Ir šiandien Maigonis turi ir naudojasi staklėmis, suvirinimo įranga, o tų darbų Juozas iš jo mokosi. „Jis mano mokytojas, o aš tik mokinys,“- sako Juozas, paklaustas kur išmoko tiek darbų, kurių prireikia klubui, kaimui. Irena lyg dizainerė planuoja, piešia, o Juozas, pasikonsultavęs su, kaip jis sako, tikrais meistrais, idėjas paverčia tikrove.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, vasari 8 d., VIENYBĖJE.